Po Wigilii na Grzybowym!

Jak co roku świętowaliśmy osiedlową Wigilię i jak co roku pogoda nie dopisała, taka to już tradycja z tą pogodą! Tym razem  w sobotę od rana padał deszczyk ( 17 grudnia!), po całotygodniowych morozach i śniegu przyszła gwałtowna odwilż!

Na Placu Grzybowym rozstawiliśmy namiot ( pod wigilijny bufet) i ogromny parasol przed deszczem, ale na szczęście deszczyk trochę siąpił, trochę nie, więc w sumie nie było tak źle. Mimo, że pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu na plenerową imprezę frekwencja dopisała: przybyli licznie mieszkańcy, obecnością zaszczycił Wójt Jerzy Świerkowski,   ksiądz proboszcz Jakub Knychała, nasz dzielnicowy: st. sierż. Tomasz Muszyński, który w imieniu Komendanta Komisariatu Policji w Suchym Lesie p. Andrzeja Pabijana przyniósł dary na naszą akcję charytatywną dla parafialnej Caritas.

Składaliśmy życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem, jedliśmy postne potrawy i dużo rozmawialiśmy, panowała miła, przedświąteczna atmosfera.

Warto pielęgnować tradycję corocznych sąsiedzkich wigilijnych spotkań, budować naszą lokalną wspólnotę. Może w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej?

Dla parafialnej Caritas zebraliśmy w tym roku wiele darów za które bardzo serdecznie Wszystkim Ofiarodawcom  dziękujemy!

 

Podziękowania specjalne dla Państwa  Danuty i  Marka Pawluk, dzięki którym nie padało nam na głowy ( namiot, parasol, stoły i ławy),  firmie Bartex za grzańca, ” „Cukierence” z Placu Grzybowego za świetne ciastka, Pierogarni „Bumerang” i firmie ABC za promocyjne ceny wigilijnych potraw!