Po Wigilii na Grzybowym!

W sobotę 20 grudnia 2015 r. świętowaliśmy doroczną „ Wigilię na Grzybowym”. Dla przybyłych mieszkańców przygotowaliśmy tradycyjnie na wolnym powietrzu „ wyszynk” oraz stoły i ławki  oraz udostępniliśmyu dla wszystkich osiedlową swietlicę. Pogoda wyjątkowo dopisała, było bezwietrznie, ciepło, można powiedzieć, że prawie wiosennie, choż załowaliśmy, że „ trochę” śniegu w ramach światecznej atmosfery by nie zaszkodziło. Cieszymy się, że  w tym roku mieszkańcy osiedla dopisali wyjątkowo licznie, były caye rodziny, z dziećmi, z  wnukami, członkowie Klubu „Dębowy liść” oraz co szczególnie cieszy, była również młodzież! Nie zabrakło zaproszonych gości: wójt Grzegorz Wojtera, radna powiatowa Grażyna Głowacka z mężem, radny Michał Przybylski ( Przwodniczący Klubu Gmina Razem) z małżonką, radny Grzegorz Łukszo z Biedruska, komendant sucholeskiego posterunku policji Andrzej Pabijan, Kierownik Ogniwa Prewencji Tomasz Muszyński. Byli przedstrawiciele prasy:  Magazynu Sucholeskiego, redaktor naczelna Agnieszka Łęcka i reporter oraz „ mąż na telefon” w jednej osobie Maciej Łuczkowski oraz radaktor naczelna Gazety Sucholeskiej Barbara Stachowiak.

Oprócz tradycyjnego barszczu czerwonego, rybki po grecku, pierogów, kapusty z grzybami były wspaniałe wypieki przyniesione przez mieszkanki naszego osiedla, a Maciej Łuczkowski z Magazynu Sucholeskiego popisał się samodzielnie upieczonym sernikiem! Oczywiście był i grzaniec, choć aura była wyjatkowo łagodna!

Nie mogło zabraknąć na Grzybowym również proboszcza naszej złotnickiej parafii ks. Jakuba Knychały, który błogosławił i składał życznia i zachęcał do wspólnego dzielenia się opłatkiem.

Już od kilku lat, przy okazji Wigilii osiedlowej zarząd organizuje  akcję charytatywną, zbiórkę artykułów spożywczych dla ubogich i potrzebujących dla  parafialnej Caritas. Zarząd osiedla oraz ksiądz proboszcz dziękują serdecznie wszystkim ofiarodawcom za liczne dary!

Przy dżwięku kolęd, w miłej i serdecznej atmosferze mieszkańcy oraz goście spędzali czas na wspólnej biesiadzie i rozmowach do późnych godzin wieczornych.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo, wspaniałe dary i zapraszamy za rok!