Wiosenne informacje

Z ociąganiem i powoli, ale jednak nadchodzi wiosna, a z wiosną czas na naszą doroczną akcję osiedlową „ Sprzątanie na Grzybowym”, zbieramy śmieci na osiedlu i przyległym lasku. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa wszystkie pokolenia naszych mieszkańców, bo to i wydarzenie nie tylko  proekologiczne, edukacyjne ale i towarzyskie dla całych rodzin i przyjaciół, dla każdego coć miłego i super satysfakcja ze wspólnej pracy. Spotykamy się jak zwykle w sobotę 14 kwietnia o godz. 10.00 na polanie Muchomorowa/ Nektarowa. Tradycyjnie cały niezbędny sprzęt i wyposażenie (worki, rękawice) zabezpieczamy na miejscu. Po sprzątaniu oczywiście nasz coroczny grill i okazja do sąsiedzkich rozmów.

Niestety, pomimo wielokrotnych apeli o zachowanie porządku przyległy lasek a w szczególności jar dosłownie tonie w śmieciach. Nie mam nic przeciwko spotykaniu się tam młodzieży, bo mają prawo korzystać z tej przestrzeni jak wszyscy, ale niech po sobie po prostu sprzątają! Apeluję do Państwa, ponieważ jest to głównie młodzież z naszego osiedla i Suchego Lasu, aby porozmawiać z nastolatkami i na ten temat i zachęcać do postawy proekologicznej, bo to dobro nas wszystkich.

Jako Zarząd Osiedla rozpoczęliśmy także rozmowy z Urzędem Gminy nt. prac związanych z uporządkowaniem połamanych gałęzi i konarów, szczególnie powstałych w ostatnim roku. Temat w trakcie. Mamy nadzieję, że w tym roku dostrzeżemy już istotne różnice.

Psie kupy- temat rzeka! Mamy tyle pojemników z woreczkami na psie odchody, że nic nie usprawiedliwia niesprzątania po swoim pupilu, jak tylko lenistwo i lekceważenie,

Zachęcam generalnie do dbania o porządek na naszym osiedlu w każdym aspekcie, wszyscy przecież z przyjemnością przebywamy w zadbanym otoczeniu.

Przy okazji informuję, że rozpocznie się remont pozyskanej przez Zarząd Osiedla dodatkowych pomieszczeń przy świetlicy osiedlowej, po sklepie Prowincja, i już wkrótce będziemy dysponować w świetlicy większą powierzchnią, co umożliwi jednoczesne prowadzenie różnych działań. Myślę, że nasi brydżowcy i członkowie „ Dębowego liścia” szczególnie ten fakt raduje!

W tym roku dokończone będą zadania inwestycyjne jeszcze z ub. roku, nawierzchnia wokół Placu Sokoła”, nawierzchnia ul. Kukułczej. Na Placu Grzybowym będzie przerobione oświetlenie na bardziej efektywne. W marcu ma być ogłoszony przetarg na realizację Projektu uspokojenia ruchu dla naszego osiedla.. W  budżecie na 2018 r. zaplanowaliśmy również środki na zakup „ na raty” działki przy boisku sportowym od firmy Vast Bouw oraz działki narożnik Muchomorowa/ Jaskółcza od Uniwersytetu Przyrodniczego, jako tereny rekreacyjne dla mieszkańców. Zadania budżetowe zostały przez Radę uchwalone, czekamy zatem na ich realizacji.

Terminarz głównych  imprez osiedlowych w 2018 roku

 

14 kwietnia „ Sprzątanie osiedla”

17 czerwca „ Festyn rodzinny”

23 września V Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce nożnej

15 grudnia „ Wigilia osiedlowa” dla dzieci i dorosłych