No i po sprzątaniu!

Sprzątanie, sprzątanie i po sprzątaniu chciałoby się powiedzieć, bo czas tak szybko płynie! W sobotę 14 kwietnia odbyła się kolejna edycja naszej dorocznej „ Akcji Sprzątania Osiedla i lasku”, którą organizuje zarząd osiedla. A było w tym roku co robić! Lasek a szczególnie tzw. jar, który stał się ulubionych miejscem towarzyskich i zakrapianych spotkań młodzieży oraz dorosłych, były szczególnie zaśmiecone! Czego tam nie było! Papiery, butelki po napojach wszelkich, opakowanie po chipsach i innych zakąskach, po prostu ogrom śmieci. Wielokrotnie powtarzałam, że spotkania w godzinach do tego przeznaczonych, bez zakłócania ciszy nocnej, jak najbardziej tak, ale uczestniczy muszą po sobie sprzątać. To tylko tyle i aż tyle! To jest nasza wspólna przestrzeń i wszyscy musimy o nią dbać. I dołożymy, jako zarząd starania, aby te miejsca publiczne były czyste zawsze!

Lasek i osiedle posprzątane! Kilkadziesiąt worków ze śmieciami i rekordowa frekwencja, ponad 200 uczestników tegorocznej akcji. Był grill i konkursy z wiedzy o ekologii dla młodszych i starszych dzieci. Specjalne podziękowania dla komisji konkursowej: Dyrektor OPS Sylwii Noewak- Kabacińskiej, z-cy Dyrektor OPS Karolinie Dzioch, Kierownik Działu Organizacyjnego Urzędu Gminy Kamili Ślęzak oraz Dominikowi Krawniakowi z Komisariatu Policji w Suchym Lesie oraz Refaratom Promocji i Ochrony Środowiska Urzędu gminy za nagrody i fajne gadżety.

W tym roku fachowo „ do sprawy”, po inżyniersku podszedł Jarosław Dudkiewicz, który przygotował tablicę ze zdjęciami oraz plan osiedla i przy wydawaniu worków na śmieci i rękawic kierował uczestników akcji we wskazane newraliczne rejony. Lucyna Dudkiewicz , jak zwykle zorganizowała wyśmienite kiełbaski  i wraz z koleżankami przygotowała swoją „ mistrzowską” kaszaneczkę z jabłuszkiem i cebulką w folii na grilla. Grill tradycyjnie obsługiwał Werner Haibach. Kaszanka ta okryła się juz sławą i niektórzy szczególnie z tego powodu biorą czynny udział w naszej akcji sprzatania. Ogromnie cieszy uczestnictwo całych rodzin z dziećmi, dziadków, którzy przyporwadzają wnuki, bo sprzątanie to nie tylko porządkowanie otoczenia ale również okazja do integracji sąsiedzkiej, wspólnego spędzenia czasu i rozmów na tematy wszelkie.

Dziękuję serdecznie zarządowi osiedla: Markowi Wajcht, Jarosławowi Dudkiewiczowi, Włodzimierzowi Majewskiemu, Dariuszowi Szalaty, Grzegorzowi Niewiadomskiemu, Dariuszowi Rybce, Darii Melzer- Przybył, Mikołakowi Kamieńskiemu i komisji komunalnej: Tomaszowi Błaszczyńskiemu. Oli Berg, Markowi Stefańskiemu, naszym przyjaciołom za super organizację i pomoc, sołtys Złotniki Wieś- Ewie Korek za sąsiedzką pomoc i wypożyczenie ławek i stołów, Magazynowi Sucholeskiemu Agnieszce Łęckiej i Maciejowi Łuczkowskiemu za super zdjęcia , przewodniczącemu Złotnik- Osiedla Grzegorzowi Słowińskiemu i radnemu Michałowi Przybylskiemu  za sąsiedzkie odwiedziny.  Mieliśmy super  pogodę i super towarzystwo! Wspólnie wykonaliśmy kawał dobrej roboty! Brawo Mieszkańcy, brawo Grzybowe!

Jak zwykle, zapraszam do współpracy z zarządem osiedla i osobistego kontaktu we wszelkich osiedlowych sprawach .