19.02.2020 Przegląd stanu placu zabaw przy Sosnowej

Szanowni Rodzice i Mieszkańcy;

Dzisiaj rano odbyło się spotkanie przedstawicieli UG i ZGK (Damian Torba i Paweł Tomaszewski) z p-lem naszego zarządu w sprawie dokonania wstępnego przeglądu stanu zabawek na placu zabaw i porządków na boisku.

Ustaliliśmy, że już widać te wskazane na zdjęciach zabawki są w złym stanie i prawdopodobnie będą podlegały wymianie lub likwidacji.
Urząd sugeruje by planowane środki z Zadania Lokalnego 2020 przeznaczyć na formalny projekt zmian na placu, które uwzględniły by nowe propozycje lub wymianę uszkodzonych zabawek; padła deklaracja, że  są zagwarantowane w Gminie na ten rok finanse na zrealizowanie tego zadania.

Ustaliliśmy także , że w marcu dojdzie do oficjalnego technicznego przeglądu (coroczny) tego stanu  i na jego podstawie UG przedstawi zarządowi przed Zebraniem Mieszkańców (20.04)  propozycje projektowe zmian na placu zabaw. Będziemy postulować ich wymianę na takie same nowe lub wprowadzenie zupełnie innych pomysłów nowszych propozycji.

Celem podniesienia poziomu porządków i bezpieczeństwa na boisku, nim  pojawią się docelowe kamery monitoringu z ZL 2017, zostanie zamontowany wkrótce tymczasowy monitoring  – 4 kamery w obrębie placu i boiska.

za zarząd osiedla grzybowego

Jarosław Dudkiewicz, przewodniczący

 

przykłady zużytych zabawek z niebezpiecznymi defektami, krawędziami, miejscami potencjalnego zranienia;