Otwarcie Placu Zabaw a jego modernizacja

Informacja Zarządu Osiedla w sprawie otwarcia Placu Zabaw przy ul. Sosnowej i jego modernizacji.

W związku z oficjalnym komunikatem UG, od piątku 5 czerwca g. 9.00 Plac Zabaw zostanie uruchomiony dla dzieci i młodzieży, przy jednoczesnej prośbie do rodziców, wynikającej z opublikowanego Komunikatu, by zachować stosowne środki ostrożności.

Nasz osiedlowy plac zabaw zostaje uruchomiony pomimo, że jesteśmy w trakcie jego modyfikacji. Po wykonanej przez urząd ekspertyzie z jego terenu zniknęły te elementy, które ze względów technicznych i użytkowych zagrażały zdrowiu dzieci. Jednocześnie w ramach tzw. Zadania Lokalnego 2020 roku; środki przeznaczone na modernizację placu zostały spożytkowane na projekt kolejnych wariantów modernizacji tego miejsca, by po kilkutygodniowych konsultacjach społecznych na osiedlu, wypracować ostateczny profesjonalny wariant projektowy (w załączeniu).

Nowe zabawki zostaną zamontowane w ramach centralnego budżetu gminnego. Zgodnie z informacjami z Urzędu Gminy, należy się spodziewać, iż do połowy lipca br. nastąpi montaż pięciu nowych elementów:

– zestaw zabawowy Łąka – „A”

– zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią – „B”

– bujak motylkowy Motyl – „C”

– huśtawka wagowa – „D”

– małpi gaj – „G”

Wg. załączonego projektu, należy się spodziewać jeszcze montażu następnego elementu w ramach kolejnych możliwości budżetowych, prawdopodobnie już w kolejnym roku.

Jarosław Dudkiewicz

Przewodniczący zarządu

osiedla grzybowego

04.06.2020