Sieć światłowodowa na osiedlu – komunikat

Szanowni Państwo;  Uwaga – Sprawa Światłowodu.

Po licznych rozmowach i interwencjach,  realnie jest nadzieja na rychłe zakończenie kilkunastoletniego oczekiwania na rozwiązanie problemu dostępu do szerokopasmowego internetu.

W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów, uprzejmie informujemy, że uzyskaliśmy pozytywną informacje od obecnego wykonawcy prac infrastrukturalnych (kanalizacji teletechnicznej) na naszym osiedlu, o możliwości rozbudowy w tym półroczu tej sieci w rejonach, których adresy chętnych zostały zgłoszone do zarządu osiedla, a którzy nie mogli dotąd skorzystać z dotychczasowych ofert u operatorów teletechnicznych z powodów braków tej kanalizacji sieciowej na osiedlu.

Na liście zgłoszonych zarządowi, zainteresowanych podłączeniem do szerokopasmowego internetu i usług rtv, znajduje się 37 adresów – potwierdziliśmy, że 32 adresy znajdują się w obrębie obecnie prowadzonych robót (INEA) w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Ze względu na obowiązujące przepisy RODO, zainteresowani potwierdzeniem faktu możliwości podłączenia proszeni są o bezpośredni kontakt z przewodniczącym zarządu osiedla.

Przypominamy, że dopiero po rozbudowie tej sieci teletechnicznej na osiedlu (pierwsze półrocze 2021) ; możliwe będą rozmowy z wybranymi operatorami nt. podpisania konkretnej umowy i przyłączenia do konkretnego operatora.

Jarosław Dudkiewicz,     zarząd osiedla