BITWA REGIONÓW – konkurs kulinarny KOWR o/P-ń

Dzień dobry,

W imieniu  Bogdana Fleminga Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Poznaniu, zwracam się z prośbą rozpowszechnienia informacji o rozpoczęciu naboru do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. Po roku przerwy spowodowanej pandemią zapraszamy do rywalizacji w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

– Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej.  Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe – zachęca Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

Liczymy na rekordową frekwencję w wydarzeniu będącym prezentacją różnorodności kulinarnych tradycji regionów Polski. Który zespół stanie na podium, przekonamy się podczas wielkiego finału już jesienią. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.

Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zwracam się z prośbą rozpowszechnienia informacji o konkursie na Państwa stronach internetowych, profilach w social mediach, umieszczenia plakatów na tablicach informacyjnych, przekazanie informacji przy użyciu wszelkich możliwych środków przekazu oraz poinformowaniu Sołectw w Państwa regionie.

Szczegółowe informacje na https://bitwaregionow.pl/

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook: https://www.facebook.com/kowrpoznan

Pozdrawiam

Magdalena Kantorska

Główny Specjalista

Wydział Rozwoju Rynków Rolnych

Oddział Terenowy w Poznaniu

61 856 07 29, 668 134 533

www.kowr.gov.pl