Spis powszechny – szansa na wygraną

Spisując się masz szansę na wygraną!
Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis ten jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich mieszkańców Polski – zarówno Polaków, jak i cudzoziemców oraz stałych mieszkańców Polski przebywających w czasie spisu za granicą. W spisie uczestniczą osoby pełnoletnie, oraz – za pośrednictwem rodziców lub opiekunów
– niepełnoletnie.
Główną metodą spisu jest samospis internetowy. Samospis internetowy odbywa się poprzez aplikację spisową, dostępną na stronie: spis.gov.pl. Respondent do aplikacji może zalogować się za pośrednictwem profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej, a także przy pomocy numeru PESEL.
Każda osoba dokonująca samospisu przez Internet jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym. Co ważne, samospis jest możliwy przez 14 dni od pierwszego zalogowania. Ponadto aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy respondent właściwie wypełnia rubryki.
Metodą uzupełniającą w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest infolinia spisowa, obsługiwana przez pracowników statystyki publicznej. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 18:00 pod numerem telefonu: 22 279 99 99.
Z osobami, które nie skorzystają z samospisu internetowego lub nie spiszą się telefoniczne na infolinii spisowej, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Ze względu na sytuację epidemiczną – telefonicznie. W gminie Suchy Las wywiady spisowe przeprowadza ośmiu rachmistrzów. Ich tożsamość można sprawdzić dzwoniąc na numer infolinii Narodowego Spisu Powszechnego: 22 279 99 99.
Dla osób, które dokonają spisu, została uruchomiona loteria spisowa. Wystarczy po wypełnieniu formularza spisowego pobrać 10-znakowy kod i zarejestrować go do 7 lipca br. na stronie loteria.spis.gov. pl. Co ważne, osoby które zgłoszą kod do loterii najpóźniej do 5 maja wezmą udział we wszystkich 6 losowaniach nagród I-ego stopnia (kart przedpłaconych o wartości 500 i 1000 zł) oraz w losowaniu finałowym o nagrodę główną – 14 lipca 2021 r.