Plac zabaw – oświadczenie zarządu osiedla

Szanowni Mieszkańcy, Rodzice

Na wniosek rodziców dzieci korzystających z Placu Zabaw przy ulicy Sosnowej, zarząd osiedla postuluje czasowe wstrzymanie użytkowania zabawki kręcącej, która została ostatnio wygrodzona ze względów bezpieczeństwa.

Od dłuższego czasu, jako społeczne ciało reprezentujące wszystkich mieszkańców, zabiegaliśmy o co raz bardziej atrakcyjne wyposażenie placu zabaw dla licznie korzystających z tego miejsca dzieci i młodzieży. Niestety od wielu miesięcy obserwujemy i odbieramy takie sygnały, o nieposzanowywaniu wspólnego mienia, aktach wandalizmu, zaśmiecania placu i boiska oraz co raz ordynarniejszych wulgaryzmach padających w dyskusjach, które mają miejsca na placu zabaw przez konkretną grupkę nastolatków.

Po wielu interwencjach osób dorosłych, rodziców i członków zarządu, montażu kolejnych elementów monitoringu, wprowadzaniu kolejnych zabezpieczeń, sytuacje niebezpieczne i nielicujące z dobrym wychowaniem znów się nasiliły.

Z tych powodów na wniosek rodziców, wnioskujemy o zablokowanie użytkowania niniejszej zabawki – przynajmniej czasowo – i przeprowadzenie rozmów z rodzicami tej grupki młodzieży (znani są nam konkretni winowajcy). Ostatecznością może okazać się konieczność nakładania mandatów przez upoważnione  do tego Organy.

O dalszych krokach będziemy informowali na bieżąco.

w imieniu zarządu osiedla
Jarosław Dudkiewicz
ps. z dniem dzisiejszym zabawka została unieruchomiona