Propozycja CKiBP atrakcji na lato na terenie osiedla

W wyniku spotkania w Centrum Kultury , otrzymaliśmy szereg wstępnych propozycji animacji ciekawych zajęć dla różnych grup wiekowych na terenie naszego osiedla na okres wakacyjny. Ciekawi jesteśmy potencjalnego zainteresowania tymi formami zajęć – przede wszystkim weekendowych. Poniżej korespondencja z CKiBP:

Dzień dobry,  w załączniku przesyłam Państwu propozycje na lato omawiane na naszym ostatnim spotkaniu w CKiBP. Proszę o przejrzenie ich pod kątem możliwości zrealizowania w danych miejscowościach. Zdajemy sobie sprawę, że infrastruktura i charakter niektórych osiedli i sołectw nie pozwoli na wszystkie warsztaty, czy spotkania.

Prosimy o wskazanie miejsc do przeprowadzenia warsztatów fotoopowieści z dziećmi. Mają się odbywać w ciągu 3 dni roboczych  po 3 godziny.

Do yarnbombingu, czyli bombardowania włóczką potrzebujemy miejsca/obiektu np. drzewo, płot, ławka itp. na którym będziemy mogli zainstalować nasze włóczkowe graffiti.

Malowane place zabaw wymagają wskazania miejsca (plac, chodnik) bezpiecznego i uczęszczanego przez dzieci (i nie tylko). Po zebraniu od Państwa adresów na malowane place zabaw z różnych miejscowości, wystąpimy do Urzędu Gminy z jednym wspólnym pismem o zgodę na ich zrealizowanie.

Do kąpieli leśnych prosimy o wskazanie miejsca. Potrzebny jest kawałek lasu, parku w danej miejscowości.

Wspólne gotowanie roślinnych potraw kierujemy głównie do kół gospodyń wiejskich, ale jeżeli nie ma takowego w danej miejscowości, może to być również reprezentacja mieszkańców.

Proszę o wskazanie, które aktywności mogą odbyć się w Państwa sołectwach i osiedlach. Przygotowanie i szczegółowe zaplanowanie naszych działań wymaga trochę czasu, więc na odpowiedzi czekam do 14 czerwca.

Pozdrawiam

Malwina Janas

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 16
62-002 Suchy Las
tel. 612500409 / 402

www.osrodekkultury.pl

Lato z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną

FOTOOPOWIEŚCI

Dzieci stworzą mentalną mapę swojej wsi, bazującą na ważnych dla nich miejscach, skojarzeniach. W trakcie zajęć dzieci wykonywać będą zdjęcia lub różne formy plastyczne, które następnie posłużą do stworzenia animacji poklatkowej opowiadającej o ich wsi. Trzydniowy warsztat pozwoli im na nowo odkryć ich małą ojczyznę.

Dla kogo? Dzieci w wieku 8-12 lat

Ilość uczestników: ok 10 osób (zapisy)

Jak długo: 3 dni po 3 godziny

Potrzebne jest pomieszczenie: świetlica, remiza lub inna sala.

YARNBOMBING

Yarnbombing to sztuka polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni publicznej ręcznie wykonanymi dzianinami, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Nie ma jednego odpowiednika polskiej nazwy, ale takie działania nazywa się bombardowaniem włóczką albo dzierganym grafitti. Yarnbombing to świetny sposób na ożywienie przestrzeni publicznej i wprowadzenie nieco koloru do naszego otoczenia.

SPACEROWNIK PO GMINIE

Gmina Suchy Las to prężnie rozbudowujące się miejsce. Jest tu coraz więcej nowych mieszkańców, którym chcielibyśmy opowiedzieć o miejscu, w którym mieszkają i pokazać jego historię. Zapraszamy na spacery z naszym folderem, w którym zaznaczone się ciekawe miejsca, z krótkim historycznym opisem oraz zdjęciem.

Wersja papierowa oraz do pobrania ze strony.

MALOWANE PLACE ZABAW

Wymalowane place zabaw cieszą się coraz większą popularnością. Znajdują się na nich różne elementy, np. gra w klasy, po których śmiało mogą skakać dzieci, jak i dorośli. Wymalowany plac może znajdować się na placu, boisku lub chodniku.

KĄPIELE LEŚNE

W zabieganym codziennym świecie wybierzmy się wspólnie do lasu, żeby odpocząć, wsłuchać się w odgłosy przyrody oraz nawiązać z nią bliższy kontakt. Człowiek jest częścią natury, więc wdychanie leśnego zapachu, chodzenie boso po trawie czy przytulanie się do drzew pozwoli nam również lepiej poznać nas samych. Nigdzie nie wypoczywamy tak, jak na łonie natury.

ROŚLINNA KUCHNIA NASZYCH BABĆ

Kuchnia naszych babć kojarzy się ze smakami dzieciństwa. Wspólne gotowanie skierowane do kół gospodyń wiejskich, będzie powrotem do tamtych chwil oraz okazją do poznania zdrowych, roślinnych przepisów. Dzięki nagranym w czasie gotowania filmikom będzie można odtworzyć w domowym zaciszu sprawdzone przepisy i wysłuchać opowieści związanych z kuchnią roślinną, która stała się ostatnio bardzo modna.

Będziemy wdzięczni za opinię do 14 czerwca na maila: m.janas@osrodekkultury.pl.