Spis Powszechny – rady dla seniorów

dziesiec_porad_spisowych_dla_seniorow

Szanowni Państwo (…). Rachmistrzowie skarżą się, że ludzie nie chcą się spisywać, respondenci bywają bardzo niegrzeczni przez telefon, nie odbierają telefonu pomimo , że rachmistrz pisze wcześniej sms’a że będzie próbował się skontaktować. Albo nie odbierają jak się wcześniej umówią z rachmistrzem. Jako Gminne Biuro Spisowe będziemy chcieli zrobić dyżury mobilne razem z rachmistrzami na terenie całej gminy. Nie tylko w Urzędzie.

Co do dyżurów będę się kontaktować bezpośrednio z Państwem aby umówić się na konkretny dzień, bo jak wiadomo przyjedziemy ze swoim  sprzętem, będzie nam tylko potrzebny dostęp do prądu i Internetu. Ale wszystko w swoim czasie. I bardzo byłoby nam miło abyście Państwo również z nami byli – może wtedy ludzie chętniej przyjdą do swoich Sołtysów i Przewodniczących Zarządów. Oczywiście jeśli Państwo macie jakieś swoje pomysły aby zachęcić ludzi do spisu to jesteśmy chętni na współpracę. Można pisać do nas na adres: gbs@suchylas.pl

Z mojej strony bardzo proszę zachęcać ludzi do spisu, cały czas jest możliwość samospisu przez Internet.

Druga forma to spis telefoniczny przez rachmistrzów.  I jeszcze można przyjść do Urzędu Gminy gdzie jest stanowisko i można się też spisać samemu przez Internet. To raczej dla osób którzy albo nie mają w ogóle dostępu do Internetu albo osób starszych.

Oczywiście my również na tym stanowisku pomagamy, jeśli jest taka potrzeba z tym, że wtedy trzeba się umówić telefonicznie.

Spis jest OBOWIĄZKOWY więc nie warto zwlekać i pozostawiać na ostatnią chwilę.

Podaje numery telefonów do członków Gminnego Biura Spisowego:

Izabela Julkowska 61 8926 266

Anna Wieland 61 8926 251

Agnieszka Biczak 618926 278

Wojciech Tomczak 618926 295

Dodatkowo przesyłam plakat z prośbą o podanie na stronę internetową oraz FB.

(…)

Z poważaniem

Izabela Julkowska

Koordynator Gminnego Biura Spisowego

e-mail:: julkowska.izabela@suchylas.pl;

Tel. +48 61 8926 266