Festyn Charytatywny w Golęczewie

Drodzy Mieszkańcy;

Stała się rzecz wielka – wspólnym przedsięwzięciem dwóch jednostek samorządowych – sołectwa Golęczewo i naszego zarządu – w sobotę 31 lipca w Golęczewie miało miejsce niesamowite wydarzenie, które przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów – Festyn charytatywny CAŁA GMINA DLA ANI. W ramach komunikatu komitetu organizacyjnego tej imprezy będziemy mieli okazje jeszcze podziękować tak licznemu wsparciu konkretnych osób i instytucji. Tutaj chciałbym się odnieść do naszych mieszkańców z terenu osiedla i Golęczewa, ale i tak wielu sympatyków  z terenu całej gminy a nawet poza nią.

W tej porestrykcyjnej pandemicznej rzeczywistości, zorganizowaliśmy już u nas na osiedlu festyn JESTEM STĄD – 12 czerwca. Poza tym, że było to wydarzenie związane z obchodami 25 lecia naszego osiedla; to był też pierwszy krok, w którym Grupa społeczników związanych z naszymi samorządami, postanowiła m.in. zrobić coś więcej dla naszej wspólnej sąsiadki młodej 10 letniej ANI KAROLEWICZ.  Czeka JĄ poważna  operacja, mogąca uratować i poprawić JEJ dalsze życie. Cel jest jeden – wesprzeć toczącą się zbiórkę 2 mln. złotych na to skomplikowane leczenie i umożliwić JEJ wyjazd na ten zabieg do USA już za kilka miesięcy. Ukonstytuowaliśmy więc społeczny komitet organizacji takiej imprezy, który zogniskował tak wiele dobrej energii i altruistycznych postaw tak wielu społeczników, osób prywatnych, firm i instytucji, chcących dołożyć swoje cegiełki do pomocy Ani.

Jesteśmy dzień po tym niesamowitym wydarzeniu, które niezależnie od efektów finansowych; przede wszystkim obudziło tak wiele pozytywnych emocji; pokazało tak wiele serdeczności i dowodów lokalnej solidarności oraz ludzkiego wsparcia dla rodziny i samej ANI. O samych wynikach finansowych zebranych i przekazanych środków (wpłacona do puszek gotówką lub terminalami, efekty licznych licytacji, sprzedaży cegiełek, wpłat internetowych etc.) będziemy oficjalnie informować, ale tu chcielibyśmy podziękować za każdy odruch serca naszych mieszkańców, którzy tak licznie przybyli na festyn. Z terenu naszego osiedla do organizatorów dotarło ponad 100 różnych darów, fantów i voucherów na usługi firm lokalnych czy gastronomicznych do licytacji, wydawnictw książkowych, rowerów itd. Oczywiście liczyły się też bezpośrednie wpłaty, które swą wielkością mile nas zaskoczyły. Działo się tak wiele, dzięki tak licznemu charytatywnemu wsparciu także z terenu naszego osiedla. Dziękujemy wszystkim za tak szczodry i wielki rezonans na naszą społeczną inicjatywę, który pokazał, że nasza społeczność nawet w tym wakacyjnych okresie, jest wrażliwa na potrzeby tych którzy żyją tuż obok nas. Dla naszego samorządu pokazuje to, że potrafimy tworzyć naszą lokalną tożsamość, że potrafimy się jednoczyć i integrować wokół rzeczy ważnych, że jesteśmy społecznością wykazującą się empatią. Nie jesteśmy obojętni i anonimowi wobec siebie – to są rzeczy które nie można nie dostrzec.

DZIĘKUJEMY w imieniu ANI KAROLEWICZ i JEJ RODZICÓW.

https://www.siepomaga.pl/ania-karolewicz