Magazyn Sucholeski Mieszkańców – styczeń’2022

Już na www.sucholeski.eu najnowszy numer magazynu
W czasie pandemii rzadziej korzystamy z pomocy służby zdrowia w przypadku innych problemów zdrowotnych niż COVID. Dlatego cieszy wyważony artykuł dr n. med. Anety Olszewskiej ze spółki Mio-Dent Stomatologia, która radzi jak zadbać dziś o zdrowe zęby. Dotyczy to przede wszystkim najmłodszych pacjentów, którzy są przecież naszą przyszłością.
A co jest najważniejsze, kiedy jesteśmy zdrowi i bezpieczni? Oczywiście, kultura. Cieszy współpraca samorządów z Teatr Muzyczny w Poznaniu z Poznania. Być może już niedługo nie będziemy musieli jeździć na spektakle teatralne, bo teatr będzie przyjeżdżał do nas. Wysoka kultura trafi pod strzechy.
Skoro o samorządach mowa, cieszy też sprawne przyjęcie budżetów przez Radę Gminy, a także przez Radę Powiatu. A przy okazji w naszej gminie przyjęto ślubowanie od nowego radnego – Jarosława Dudkiewicza, dobrze znanego z dotychczasowej działalności samorządowej na osiedlu Grzybowym. W grudniu przewodniczący Dudkiewicz zorganizował tam dwie imprezy wigilijne, a w ich trakcie skutecznie przeprowadził zbiórkę charytatywną. Gratulujemy!
Do zadań samorządowców należy jednak nie tylko organizowanie imprez, ale i dbałość o komunikację publiczną. W Złotnikach przebudowano historyczny budynek stacyjny, który służy dziś nie tylko jako dworzec kolejowy, ale także biblioteka i placówka Straży Gminnej.
Z kolei wielkopolscy samorządowcy otrzymali właśnie 15 mln zł na odbudowanie komunikacji autobusowej. Trzymamy kciuki, bo dobra komunikacja publiczna nie tylko ułatwia życie mieszkańcom, ale i pomaga dbać o środowisko naturalne. W dobie kryzysu klimatycznego to bardzo ważne.
W dni powszednie samorządowcy często pracują do późna, za to w weekendy niektórzy z nich wypoczywają podczas morsowania. Morsem jest wspomniany Jarosław Dudkiewicz, jednak prawdziwą morsową trendsetterką jest w naszej gminie sołtyska Złotnik Wsi Ewa Korek. Jak się sami przekonacie, morsy z jej klubu mówią o swojej Szefowej wyłącznie z miłością. I nie bez powodu.