Gminny Zespół ds. pomocy Ukraińcom

Dziś Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera powołał zarządzeniem nr 42/2022 zespół ds. pomocy Ukraińcom przebywającym na terenie gminy Suchy Las. Dziś też w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze spotkanie 16 osobowego zespołu, na którym ustalono poszczególne zadania jego członków.
W perspektywie długookresowej do jego zadań należeć będzie koordynacja działań pomocowych prowadzonych w naszej gminie i dostosowanie się do przyszłych rządowych zapisów prawnych.
Przede wszystkim ustalono punkt koordynacji pomocy dla uchodźców ukraińskich w gminie Suchy Las, którym będzie Ośrodek Pomocy Społecznej. Uruchomione zostaną adresy mailowe, na który potrzebujący mogą przesyłać zapotrzebowanie ukraina@ops.suchylas.pl a wszyscy chcący zaoferować swoją pomoc mogą ją zadeklarować na adres bankofert@ops.suchylas.pl
W Suchym Lesie stworzony zostanie również magazyn zbiórki pomocy humanitarnej. Zachęcamy do kontaktu w ramach podanych adresów mailowych. Ułatwi to koordynację i celowe działania pomocowe dla obywateli Ukrainy, którzy przybędą do naszej gminy i powiatu poznańskiego.
Aktualnie w holu Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las, codziennie od 8:00 do 20:00, można zostawiać: zabawki, puzzle, kolorowanki, materiały plastyczne i kreatywne.
W garażu Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las– wjazd od tyłu budynku, w poniedziałek, środę i piątek od 17:00 – 19:00, można zostawiać: długoterminową żywność, słoiczki dla dzieci, mleko modyfikowane dla niemowląt, pościel, ręczniki, koce, śpiwory, karimaty, wózki, nosidełka, łóżeczka turystyczne, buty (powiązane w pary), środki higieniczne (pieluchy, chusteczki, szampony, pasty do zębów, mydła, szczoteczki etc.), ubrania (posegregowane dziecięce/dorosłe/damskie/męskie),
NIE ZBIERANA JEST WODA.
Chętni do pomocy w segregowaniu darów mogą zgłaszać się do Anny Ohirko lub Joanny Radziędy
W Gajowa 12 Bistro&Cafe od 10:00 do 20:00 można kupić zawieszony obiad dla dzieci:
6 zł – zupa, 16 zł – drugie danie, 20 zł – cały obiad.
Jeżeli ktoś chcę kupić zawieszony obiad, a nie może zrobić tego osobiście jest możliwość zrobienia tego poprzez przelew. Dane na stronie Gajowa 12 Bistro&Cafe.
ps. zachęcamy do bezpośredniego przekazywania darów, deklaracji pomocy osobistej, wykupu „posiłków zawieszonych” lub deklaracji przyjęcia uchodźców do stworzonego Centrum w CKiBP; jednocześnie członkowie zarządu osiedla służą każdemu ewentualną pomocą w odbieraniu i przekazywaniu darów w godzinach i dniach, w którym nie ma dyżurów wolontariuszy w CK