Sezon rowerowy rozpoczęty

Weź rower i jedź – rozpoczyna się drugi sezon Sucholeskiego Roweru Gminnego od poniedziałku 4 kwietnia

Na początek ciekawostka – mamy rekordzistę wypożyczeń‼️
Jednemu z mieszkańców gminy tak spodobał się Sucholeski Rower Gminny, że w ciągu całego ubiegłorocznego sezonu, wypożyczanym rowerem w ramach systemu wykręcił po gminie ponad 40 tys. kilometrów ? To tyle, ile wynosi jedno okrążenie ziemi! Podsumowując, mamy mieszkańców, dla których Gmina jest całym światem??. Gratulujemy!
Kilka słów o systemie. System obejmuje trzy miejscowości, gdzie znajduje się pięć punktów wypożyczeń / zwrotu rowerów:
?‍♂️ Suchy Las – ul. Szkolna 13, przy Urzędzie Gminy;
?‍♂️ Złotniki Osiedle – ul. Dworcowa, węzeł przesiadkowy;
?‍♂️ Złotniki Wieś – ul. Łagiewnicka, pętla autobusowa;
?‍♂️ Złotniki Grzybowe – ul. Mosiężna, przystanek kolejowy PKM;
?‍♂️ Jelonek – Nektarowa / Sosnowa.
Obecnie mieszkańcy mają do dyspozycji 10 miejskich rowerów IV generacji, których wypożyczenie odbywa się poprzez aplikację ROOVEE lub stronę internetową www.sucholeskirower.pl, gdzie należy założyć konto użytkownika. Kolejnym krokiem jest zasilenie konta kwotą 15 zł – jest to jednorazowa zwrotna opłata depozytowa, a w momencie wypożyczenia roweru posiadać na nim minimum 10 zł.
W gminie Suchy Las samo wypożyczenie i korzystanie z roweru jest bezpłatne. Warunkiem jest stosowanie się do obowiązujących w regulaminie zasad.
Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania Sucholeskiego Roweru Gminnego dostępne są na stronie sucholeskirower.pl. Na stronie tej znajdują się również dane kontaktowe do Biura Obsługi Klienta, gdzie należy zgłaszać wszelkie problemy związane z funkcjonowaniem systemu: tel. 88 77 66 833 24h/7, e-mail: bok@roovee.eu.
Tegoroczny sezon Sucholeskiego Roweru Gminnego, tak jak poprzedni, również planowany jest do końca października.