Sprzątanie lasku i osiedla – sobota, 23 kwietnia

Zbliża się tradycyjna nasza integracyjna impreza ekologiczna – Sprzątanie Świata, które w tym roku będzie organizowane 23 kwietnia w sobotę; w wielu osiedlach i sołectwach sprzątamy razem tego dnia nasze otoczenie…by żyło się lepiej…

U nas wraz z Radą sołecką Jelonka i naszymi harcerzami zapraszamy Was od g. 10.00 na polanę pod lasem przy ul. Muchomorowej, gdzie wraz z przyjaciółmi zorganizujemy sprzątanie naszych zielonych terenów i osiedla. Będą rękawice i worki, potem pokazy ekospalania (od g. 13.00) i pierwszej pomocy (od g. 12.00) , wreszcie ognisko, kiełbaski i Szczep Harcerski „Nomada” zrobi atrakcje dla dzieci. Zarząd osiedla dodatkowo posadzi w pięciu charakterystycznych miejscach osiedla niezapominajki.

W tym roku przyłączyliśmy się do inicjatywy ratowania „zielonych płuc Poznania”, chcąc uświadomić przede wszystkim młodemu pokoleniu, że żyjemy w fajnej zielonej okolicy tuż przy granicy dużego miasta i razem możemy zrobić dużo dobrego dla Naszego Środowiska, dla którego granic administracyjne nie istnieją. Zapraszamy do wspólnej radosnej i mądrej integracyjnej zabawy.