Zmarł Marian Nickel

Marian Nickel – Założyciel PTB Nickel zmarł w wieku 73 lat.

Marian Nickel był założycielem PTB Nickel. Firma powstała w 1991 roku zatrudniając zaledwie kilka osób, by w krótkim czasie szybko się rozwinąć. W portfolio firmy z lat 90. były realizacje inwestycji dla takich graczy jak Mc Donald’s, Kraft Food Polska czy BMW Smorawiński. W 2005 roku zaczęła się budowa pierwszego w Polsce parku technologicznego Nickel Technology Park Poznań. Później były kolejne realizowane inwestycje – m.in. BioNick czy INEA Park. W 2012 roku Marian Nickel przekazał stery w firmie swojemu synowi, Michałowi, który do dziś jest prezesem.

Jak ustaliliśmy, pogrzeb odbędzie się o 15.30 w piątek, 1 lipca, na cmentarzu w Suchym Lesie. Wcześniej, o 14.30, w kościele przy ulicy Kartuskiej 33 w Poznaniu odbędzie się msza święta za zmarłego.

(za e-poznań fot. Philipp Gmuer)

Smutna wiadomość dotarła do nas – jeszcze 11 czerwca na naszym festynie; uhonorowaliśmy p. Mariana statuetką 25 lecia osiedla – Człowieka o Wielkim Sercu – za to wszystko co uczynił przez te lata dla wspólnego sąsiedztwa; za to wszystko co robił byśmy mogli czuć się dobrze w ramach naszych ZŁOTNIK, w naszej Gminie; za to wszystko co czynił byśmy byli otwartymi na drugiego, byśmy byli życzliwymi sąsiadami. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI ! J.D.