Grzybobranie 1.10 br. – komunikat organizacyjny

Drodzy mieszkańcy i sympatycy osiedla. Jedziemy w sobotę 1 października na integracyjne grzybobranie – KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY:

Autobus zaplanowaliśmy na 65 osób (tyle mamy zgłoszeń chętnych do transportu autokarem) na godzinę 8.30 na placu grzybowym. Około 20 osób zadeklarowało przyjazd własnym transportem. Wyjeżdżamy z placu o godz. 9.00 – docieramy do rejonu Muzeum Młynarstwa w Jaraczu ok. godz. 10.00 (Zdjęcie autokaru w załączeniu).

Do godziny ok. 12.30 – 13.00 planujemy grzybobranie w sprawdzonych miejscach (czwartkowy rekonesans potwierdził, że grzyby w tym rejonie już są).

Od 12.30 organizujemy ognisko (przygotowana zadaszona otwarta przestrzeń) a jednocześnie dla zainteresowanych grup dzieci, młodzieży i dorosłych mamy zaplanowane pokaz „od ziarenka do bochenka” oraz możliwość zwiedzenia muzeum młynarstwa (grupy do 30 osób). Planujemy też konkursy i zabawy integracyjne z dyplomami na Królową i Króla Grzybobrania.

Na miejscu nasz organizator gwarantuje gorące napoje (kawa, herbata). Nasi przyjaciele z ROD Jelonek dostarcza też dobry smalczyk i ogórki małosolne. Zachęcamy do zabrania kiełbasek na ognisko, jakiś własnych wypieków no i coś mocniejszego do picia.

Organizator imprezy (zarząd osiedla i ROD Jelonek) pokrywa koszty transportu, wynajęcia miejsca na spotkanie w Jaraczu, organizacji ogniska, kosztów zwiedzania muzeum i pokazu „od ziarenka do bochenka”.

Planujemy powrót autokarem z darami natury o godz. 16.00. Przyjazd na osiedle ok. 17.00.

Zdjęcia ukazują efekty czwartkowego rekonesansu na terenie w Jaraczu.