Interwencje bieżące do UG i odpowiedzi ref. komun.

Szanowny Panie Damianie;

W nawiązaniu do naszej rozmowy chciałbym przypomnieć a także zgłosić trzy tematy, które kilkunastu mieszkańców zgłaszało mi w ostatnich tygodniach, także przy okazji Zebrania Mieszkańców:

– sprawa rozdeptanego i zabłoconego skrzyżowania ścieżek pieszych w lasku; 2 lata temu pierwszy raz postulowaliśmy jakieś rozmowy z nadleśnictwem Łopuchówko – chodzi o skrzyżowanie ścieżek na osi ul. Nektarowej w kierunku zbiorników retencyjnych; to miejsce doskonale zacienione i gromadzące po opadach dużo deszczu; tworzy się wtedy błoto a na środku mamy dwie studzienki od KD; mamy świadomość, że tu nie da się wiele zrobić ale ścieżki tego rejonu są wyjątkowo mocno uczęszczane spacerowo, (rowery, małe dzieci) i gdyby na powierzchni ok. 50-80 m2 stworzyć jakąś warstwę odsączającą (drobny gruz betonowy wraz z wykorytowaniem tego miejsca) sytuacja diametralnie by się poprawiła;

– w związku z co raz większą liczbą korzystających z linii autobusowej nr 901  (szczególnie seniorów) wielu postuluje by na przystanku na ul. Sosnowej przy Nektarowej (w kierunku PKM-ki) ustawić jednak dodatkowo wiatę dla oczekujących pasażerów – czy możemy rozważyć taką sytuację?

– zgłoszono mi także, że nasze tablice informacyjne stojące na placu grzybowym i przy Sosnowej/Nektarowej) mają mylne informacje – zarówno co do konkretnych lokalizacji punktów usługowych (jednych już nie ma inne nie są ujęte) jak i wskazanych kierunków ruchu drogowego na ulicach jednokierunkowych;

Jarosław Dudkiewicz, osiedle grzybowe-zarząd

odpowiedzi UG:

Dzień dobry,

  1. Sprawa została przeze mnie nakreślona w mailu z marca 2021r. Faktycznie rozmawialiśmy na ten temat z Nadleśnictwem, ale do żadnych konkretnych decyzji nie doszło. Zobaczymy jak dalej temat się rozwinie. Poprosiłem o kontakt Panią Hanię  Haładzińską – Napierałą po jej urlopie.
  2. Na ten moment nie widzimy sensu montażu wiaty w tym miejscu. Zobaczymy jak się zmienią przyzwyczajenia ludzi po zmianach w komunikacji, które będą wprowadzone 1 października br.
  3. Faktycznie – tablice były montowane już jakiś czas temu a układ organizacji ruchu nieco się zmienił od tamtego czasu. Postaramy się je „zaktualizować” pod kątem usunięcia kierunków.

Pozdrawiam, Damian Torba

Inspektor ds. komunalnych w Referacie Komunalnym Urzędu Gminy Suchy Las