Zmiany w komunikacji publicznej

❗️Zmiany od 1 października w transporcie publicznym w gminie Suchy Las❗️
➡️Linia numer 901
Na tej linii nie nastąpi zmiana schematu linii. Rozkład jazdy zostanie zmieniony poprzez zmniejszenie liczby kursów w dni robocze oraz weekendy.
➡️Linia numer 902 – bez zmian
➡️Linia numer 904
Na tej linii nastąpi zmiana schematu linii. Polegać będzie na wydłużeniu linii do przystanku Złotniki – Wieś oraz przetrasowaniu przez ulicę Leśną w Suchym Lesie.
Na podstawie licznych głosów zawartych w ankiecie, w dalszym ciągu linia numer 904 korzystać będzie z przystanku Złotniki – Osiedle.
➡️Linia numer 905
Na tej linii nie nastąpi zmiana schematu linii. Rozkład jazdy zostanie zmieniony poprzez zmniejszenie liczby kursów w dni robocze oraz weekendy. Dodatkowo usunięte zostaną wjazdy kieszeniowe do przystanku Suchy Las – Działki.
➡️Linia numer 907
Na tej linii nie nastąpi zmiana schematu linii. Rozkład jazdy zostanie zmieniony poprzez znaczne zwiększenie liczby kursów w dni robocze oraz weekendy.
➡️Linie obsługujące miejscowość Biedrusko – bez zmian

Wszystkie zmiany oraz rozkłady jazdy dostępne są na stronie Urzędu Gminy Suchy Las – www.suchylas.pl, wkrótce także na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu – www.ztm.poznan.pl.

Bardzo dziękujemy mieszkańcom i pasażerom za udział w ankiecie (129 ankiet wypełnionych prawidłowo), która dotyczyła planowanych zmian. Część Państwa uwag została przyjęta do naniesienia w rozkładach jazdy.

Odnosząc się do innych Państwa uwag wyrażonych w ankiecie informujemy, że:
▪️ nie ma planów dotyczących zwiększenia liczby kursów na liniach nocnych,
▪️ nie jest planowane bezpośrednie połączenie autobusowe miejscowości Biedrusko z Suchym Lasem,
▪️ połączenie autobusowe gminy Suchy Las z dzielnicą Podolany w Poznaniu będzie możliwe po oddaniu do użytkowania wiaduktu na ul. Sucholeskiej,
▪️ nie będzie możliwości uruchomienia linii, która będzie wjeżdżała do centrum Poznania.