HALLOWEEN na osiedlu – nowa tradycja? – ankieta

HALLOWEEN '2022

Szanowni Mieszkańcy, nasza Młodzieży, drogie Dzieci

Chcemy czy nie chcemy różnie podchodzimy do święta HALLOWEEN – szanujemy każdego poglądy na ten temat, ale jako zarząd osiedla zdajemy sobie sprawę, że dla naszych najmniejszych mieszkańców to po prostu jedynie fajna zabawa – jedyna w swoim rodzaju. By można było wzajemnie tolerować i uszanować się tego dnia, proponujemy naszym dzieciakom i ich rodzicom wspólne spędzenie tego czasu.

W poniedziałek 31 października zapraszamy nasze pociechy na godz. 18.00 na plac grzybowy do uczestnictwa w mniej lub bardziej tradycyjnej zabawie HALLOWEEN. Przebrania mile widziane a za 3 najciekawsze przebrania przewidujemy specjalne niespodzianki – nagrody. Będziemy kolędować po osiedlu do 20.00, by o tej godzinie zaprosić naszych najmłodszych na halloweenową świetlicową zabawę dyskotekową, którą zakończymy ok 21.00

Poprzednie lata zdominowała dyskusja co do – czasami złych – skutków nieroztropnego obchodzenia tego „święta” dla płotów lub elewacji naszych posesji na osiedlu.

Chcemy by w tym roku umówić się i zaapelować do młodzieży i rodziców o wspólne grupowe kolędowania w tym dniu po terenie naszego osiedla z różnego rodzaju zabawnymi przebraniami i jednocześnie poprosić by Ci którzy honorują takich kolędników, udekorowali ciekawie swoje domy dyniami, światełkami itp. Tam gdzie nie będzie dekoracji zaapelujemy do kolędników by nie atakować takich posesji, o co -wierzymy- wspólnie zadbamy.

Dziękujemy za zrozumienie i włączenie się do naszej akcji.

Czy uważasz, że warto zorganizować wspólnie ten wieczór w ten sposób?

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej fb – kowej ankiecie (https://www.facebook.com/groups/662486184524923/) , której celem jest próba zawarcia czegoś na kształt „sąsiedzkiej umowy”, w ramach której wykażemy się z jednej strony większą wzajemną tolerancją a z drugiej pozwolimy spokojnie spędzić ten wieczór osobom, które nie „obchodzą  tego święta” bez zbędnych ekscesów.

Zarząd Osiedla