Harcerze ze szczepu NOMADA – stałe zajęcia

Działający na grzybowym już trzeci rok szczep NOMADA rozwinął na dobre po świątecznej przerwie swoją aktywność mając jedną ze swoich stałych siedzib i miejsc aktywności w świetlicy na naszym osiedlu przy placu grzybowym 16. Zajęcia – zbiórki zuchów mają miejsce w czwartki od 17.30 do 19.00  a dla harcerzy starszych w niedzielę od 13.00 do 16.00 (J.D.).

Czy wiedzieliście, że kartony nie służą tylko do przechowywania rzeczy? ? Zuchy z naszego Szczepu na swoich zbiórkach umieją kreatywnie je wykorzystać. Czołg, pociąg czy rakieta to tylko parę przykładów. Poznają też ciekawe postacie i zawody, takie jak kolejarz czy poeta. ?‍??
Harcerze i harcerze starsi z naszego środowiska również nie próżnują i rozwijają swoje zdolności manualne w różnego rodzaju majsterkach. ?? Nie braknie kontaktu z naturą i poznawania tajemnic technik harcerskich, takich jak bushcraft oraz znaki patrolowe i ciche poruszanie się.? (hm. Patrycja Wachowiak).
W grudniu rozpoczęliśmy zdobywanie tropu „Miś Wojtek” ?. Podczas zbiórek dowiedzieliśmy się kim był niedzwiadek i czym się zajmował. Dowiedzieliśmy kogo można nazwać patriotą ?? oraz jakimi cechami możemy opisać żołnierza. Nie zabrakło również prac plastycznych i śpiewów ?. Już jutro kolejna zbiórka, na której dalej będziemy poznawać przygody Misia żołnierza ??. (hm. Remigiusz Baranek).