Propozycja nowego cyklu zajęć dla seniorów

Z dużym powodzeniem przyjęły się u nas na osiedlu cykliczne już zajęcia organizowane dla młodych mam i ich dzieci (wtorki godz. 10.00) oraz joga dla dzieci (czwartki godz. 15.45). Cykle te sa finansowane ze środków społecznych naszego osiedlowego zarządu a łączy je osoba prowadzącej Joanna Bailey (HerJoy). Wielu naszych seniorów korzysta również z zajeć klubu Dębowego Liścia , grupy TAI CHI, zajęć salsation czy fitnesowych, które odbywają się na terenie naszej świetlicy lub plenerowo.

Różne dyskusje z naszymi mieszkańcami co raz częściej nasuwają nam pomysł powołania nowego cyklu zajęć ukierunkowanych na naszych Seniorów dzięki inwencji naszej moderatorki – prowadzącej Joasi. Zajęcia dostosowane były by do specyfiki i możliwości grupy o wdzięcznej nazwie –  JOGA NA KRZEŚLE.  Tego typu zajęcia dają seniorom możliwość doświadczenia korzyści płynących z tych ćwiczeń, bez względu na wiek czy ograniczenia fizyczne. Joasia tworzy bezpieczne, wspierające i zachęcające środowisko, w którym seniorzy mogą się swobodnie poruszać i cieszyć fizycznymi i emocjonalnymi korzyściami płynącymi z jogi. Każda sesja dostosowana jest  do indywidualnych potrzeb i możliwości, pomagając seniorom poprawić elastyczność, siłę i równowagę. Koncentrując się na uważnym ruchu i pracy z oddechem, pomagamy seniorom poprawić ich ogólne samopoczucie. Poprzez tę pracę zachęcamy seniorów, aby pozostali aktywni, zdrowi i połączeni ze swoją społecznością.

Joga na krześle to delikatne ćwiczenia, które znacząco poprawiają samopoczucie i zwiększają siły witalne, stanowi to bardzo ważny czynnik obniżający ryzyko depresji starczej.

Wprowadzając tę formę ćwiczeń do lokalnej społeczności seniorów na naszym osiedlu, pomagamy zmniejszyć poczucie izolacji i samotności, jednocześnie wzmacniając ich siłę i aktywność.

Uwaga koleżanki Joanny Bailey:

Chciałabym zachęcić do wsparcia mojej inicjatywy dla Seniorów w Suchym Lesie. Poznałam te cudowne Kobiety i wiem, że były zainteresowane spotkaniami ze mną w Świetlicy na Placu Grzybowym.

Czy tego typu dopołudniowe zajęcia znalazły by duże grono zainteresowanych ?