Warsztaty zielarskie i zajęcia ajurwedyjskie c.d.

Nasz nowy (od jesieni) cykl zajęć warsztatów zielarskich prowadzonych przez Małgosię Pankowską rozwinął się w pełni. Obecnie nasz cykl spotkań integracyjnych ZIOŁA NA GRZYBOWYM ma dwa poniedziałkowe meetingi w miesiącu w naszej świetlicy. W ramach tych zajęć przeplatamy ten cykl interesującymi zajęciami ajurwedyjskimi prowadzonymi przez Kamilę Janczurewicz, naszą mieszkankę. Planujemy także dodatkowe zajęcia o pokrewnej tematyce np. o zdrowotnym działaniu aloesu na nasze jelita (Arleta Basiewicz, także nasza mieszkanka) w dniu 13 marca.
Warsztaty zielarskie będą miały miejsce 27 lutego, 6 marca (na Dzień Kobiet), 20 marca a 3 kwietnia planujemy pierwsze zajęcia plenerowe. Ciekawie zapowiada się także akcja sprzątania świata w sobotę 22 kwietnia kiedy planujemy na polanie pod lasem ciekawą niespodziankę z udziałem ziół i naszej prowadzącej.
Pomysły na warsztaty nasza prowadząca czerpie z ankiet od uczestników spotkań #ZiołanaGrzybowym . A w planach mamy już część drugą o ziołach kuchennych (takich, jakie możemy wyhodować sobie na parapecie, balkonie).
Tematyka zajęć zielarskich będzie dopracowywana w zależności od dyskutowanej tematyki z uczestnikami.
Kolejne Zajęcia praktyczne z ajurwedy będą miały miejsce 27 marca. AJURWEDA – wydawało się, że ta tajemna dla wielu wiedza rodem z kultury wschodu, nie wywoła zainteresowania uczestników tych zajęć w świetlicy na grzybowym. Tymczasem obecność prawie 40 uczestników ostatnich zajęć prowadzonych przez @Kamila Janczurewicz, naszą mieszkankę, jako podcyklu naszych warsztatów zielarskich, miło nas zaskoczyła.Wydawałoby się że banalną tematykę ćwiczeń o ODDYCHANIU PRANA /życiowa energia/, trudno będzie tak atrakcyjnie poprowadzić. Jeśli tak wielkie zainteresowanie i głosy uczestników będą się potwierdzały, planujemy kontynuacje tych zajęć z Kamilą za kolejne 3-4 tygodnie.