DZIEŃ ZIEMI '2023 i wielkie sprzątanie na osiedlu

SPRZĄTANIE ŚWIATA lub DZIEŃ ZIEMI – fantastyczny to dzień mieliśmy w  sobotę 22 kwietnia nie tylko z powodu kapitalnej pogody. Kolejna integracyjna impreza na naszej polanie zorganizowana wspólnie przez Sołectwo Jelonek i nasz Osiedle Grzybowe Suchy Las – Zarząd Osiedla zgromadziła ponad 200 chętnych do wysprzątania naszego fyrtla i udziału w biesiadnej imprezie, dla której atrakcje zagwarantowała nam Gosia nasza moderatorka warsztatów zielarskich Na Ziołowej. Po rodzinnym wysprzątaniu lasku, uliczek i otoczenia osiedla i Jelonka, mogliśmy uczestniczyć w interesujących zajęciach o ziołach, w tym o zielarskiej apteczce; był quiz rodzinny i konkurs rysunkowy dla dzieci – dzięki za ciekawe prezenty z ref. promocji UG.. Mieliśmy też pokazy pierwszej pomocy Alana, naszego mieszkańca i jego @C.U.M POZ MED Centrum Usług Medycznych. DZIĘKI.

Za zaangażowanie w organizację tego dnia dziękujemy społecznikom z Rady Sołeckiej Jelonka i naszego zarządu – Andrzejowi, Henrykowi, Dorocie, Bożence, Anicie, Darkowi i Tomkowi no i opiekunowi ogniska p. Bronkowi.

Dziękujemy także naszym harcerzom ze szczepu NOMADA i dh. Remigiuszowi za terenową grę po punktach zaśmiecenia; a przyjaciołom z placu grzybowego Włoszczyzna za dostarczenie gratisowych pizz.

Jak zwykle niesamowite były grillowe poczęstunki (obok kiełbasek oczywiście tradycyjna kaszanka z jabłuszkiem) za co dziękujemy Lucy, Justynie, Beacie i Małgosi. Oczywiście niesamowita była aktywność naszych młodych wolontariuszek pomagajacych stoisku zielarskiemu.

#wszyscy możemy sobie gratulować tak wydajnych porządków a co najważniejsze w tak licznej grupie dzieci i młodzieży.

Zebraliśmy także sporo darów i karmy dla podopiecznych Schronisko dla Zwierząt w Skałowie. Dziękujemy.

Cieszy także fakt, że śmieci rokrocznie zbieramy mniej mimo, że czyni to większa ilość chętnych.

Słowo sąsiedzka integracja na prawdę wypełniamy treścią. Brawo wszystkim.

zarząd osiedla