Kwiecień na osiedlu – zajęcia

W miesiącu kwietniu mieszkańcy i sympatycy osiedla będą mieli wiele okazji do uczestnictwa w ciekawych zajęciach integracyjno-rekreacyjnych.

Z pewnymi wyjątkami będą miały miejsce wszystkie cykliczne zajęcia zgodnie ze stałym grafikiem (https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/swietlica-osiedlowa-i-zajecia-plenerowe/) ; będą także nowe zajęcia.

W ramach naszego cyklu „Zioła na grzybowym” mamy aż trzy spotkania. Pierwsze spotkanie w dniu 3 kwietnia o 18.15  będzie poświęcone tematyce praktycznego zbierania ziół w naturze. Drugie ze spotkań z Gosią „Na ziołowej” będzie miało miejsce w dniu 17 kwietnia  o 18.15 i poświęcone będzie wykorzystaniu chwastów do naszego menu (!).

W ramach akcji Sprzątania Świata, spotykamy się w sobotę 22 kwietnia na polanie pod lasem i po akcji sprzątania lasku i osiedla, czekają nas kolejne atrakcje z warsztatów zielarskich, na których poznamy praktyczną stronę wykorzystania ziół do potrzeb domowej (podręcznej) apteczki. Ta integracyjna impreza jest organizowana przez samorządy naszego osiedla i Jelonka.

W dniu 4 kwietnia (wtorek godz. 9.00) zapraszamy seniorów do świetlicy na inauguracyjne zajęcia „Joga na krześle” – to wspólna inicjatywa OPS Suchy Las i naszego zarządu. Zajęcia te wchodzą do stałego tygodniowego grafiku zajęć (wtorki godz. 9.00).

W Wielki Piątek w dniu 7 kwietnia nie będzie zajęć szachowych a w Wielką Sobotę 8 kwietnia nie będzie zajęć koła brydżowego. Oczywiście nie będzie zajęć w świąteczny Poniedziałek 10 kwietnia.

W dniu 14 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 będzie miała miejsce w świetlicy  integracyjna  impreza z inicjatywy naszego zarządu i salonu fryzjerskiego RENEE z placu grzybowego z okazji 20 lecia tak ważnego punktu usługowego na naszym osiedlu. Klienci salonu to w zdecydowanej większości nasi mieszkańcy i sympatycy osiedla.

W kwietniu rozpoczynamy także  sezon spotkań z Olą „Joga na trawie” – nasze spotkania na polanie pod lasem – pierwsze zajęcia – sobota 29 kwietnia godz. 11.00.

Zapraszamy.