Orkiestra z Malty na osiedlowym festynie 10 czerwca

Nasz osiedlowy festyn o godz. 16.30 w dniu 10 czerwca – będzie miał prawdziwą PETARDĘ – dzisiaj możemy już to potwierdzić – dzięki współpracy z naszymi przyjaciółmi Chludowianie na naszej imprezie będziemy mieli niesamowite wydarzenie – SPECJALNY KONCERT ORKIESTRY z wyspy Gozo z Malty. Kilka informacji na temat naszych gości: Orkiestra:
The Leone Philharmonic Society zostało założone w 1863 roku, jako pierwszy obywatelski zespół Gozo – Banda Ċittadina Leone. Pod obecnym kierownictwem muzycznym Mr Colina Attarda w skład orkiestry wchodzi 70 muzyków. W swoim repertuarze mają marsze, muzykę popularną. Organizują koncerty muzyczne, z których główne to doroczny koncert listopadowy w Aurora Opera House, program muzyki sakralnej na Wielki Tydzień w katedrze na Gozo, koncert plenerowy Festa w sierpniu w Victorii oraz seria Leone Goes Pop i Grand Christmas Variety w Aurora Opera House. The Leone Band bierze również udział w najważniejszych festynach wiejskich na wyspie. Jej programy muzyczne cieszą się dużym zainteresowaniem podczas licznych biesiad, na które zespół jest zwykle zapraszany jako specjalna atrakcja. Ponadto The Leone Band towarzyszy uroczystym procesjom Matki Bożej Łaskawej i św. Łucji.
Przez 160 lat swojego istnienia The Leone Band zawsze starał się zaszczepić miłość do muzyki wśród mieszkańców Gozo, udzielając bezpłatnych lekcji muzyki dzieciom i dorosłym, koncertując za granicą i przybliżając muzykę publiczności na Malcie i Gozo.
Zespół:
Zespół Aurora Folk powstał w 1973 roku i jest pierwszym zespołem folkowym na wyspach maltańskich. Aurora Folk Group występowała w kilku krajach i brała udział w kilku festiwalach folklorystycznych, z których ostatni został nazwany „największym festiwalem folklorystycznym na świecie” na Łotwie w 2018 roku. W swoim repertuarze posiada tradycyjne pieśni i tańce maltańskie. Jest także organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Aurora. Wchodzi w skład The Leone Philarmonic Society AD 1863. W tym roku grupa obchodzi swoje 50-lecie.

Zapraszamy nie tylko miłośników tradycyjnych koncertów. Będzie się działo.

zarząd osiedla