Country przy Pumptracku – DNI GMINY 2023

Dni Gminy '2023 za nami – na pewno przyniosły wiele dobra choćby w szlachetnym celu pomocy Gosi Grzegorzewskiej. Udało się w 3 godziny imprezy, którą organizatorzy przewidzieli dla lokalnych samorządów – POMAGAMY – środki zebrane dzięki naszym wolontariuszom z osiedla na naszym stoisku na Dniach Gminy '2023. Integracyjna grupa oferowała wielorakie ciasta domowego wyrobu oraz zielarskie potrawy (zupa na szyszkach, kanapki na stokrotkach, jabłka z sosnową konfiturą) – pomagamy bo możemy – pomagamy bo chcemy – Gosiu do zwycięstwa !!!

Wielkie dzięki uczestnikom warsztatów zielarskich i członkom zarządu osiedla oraz wolontariuszom wspierającym- Beata Wojciechowska, Maria Heizer, Maria Bura, Bozena Krawczak, Lidia Karolewicz Kaczmarek, Danuta Tylińska, Bożena Młodkowska, Emilia Młodkowska, Dorota Jemrych, Maria Waroczyk, Anna Guzowska, Paweł Młodkowski, Krzysztof Guzowski.

Dzięki także naszej nieodzownej Gosi Na Ziołowej – moderatorce i opiekunce naszych warsztatów zielarskich na grzybowym za cenne wskazówki – smaczne ziołowe menu szybko się skończyło – a mieliśmy dwa razy tyle zup i kanapek oraz deserów niż zakładaliśmy pierwotnie.

Stoisko Osiedle Grzybowe Suchy Las – Zarząd Osiedla na Dniach Gminy '2023 na pumptrucku. Dziękujemy za zaangażowanie uczestnikom naszych Warsztaty zielarskie – Dziki kociołek w plenerze oraz wolontariuszkom z ciastami, dzięki którym znowu wsparliśmy Gosię Grzegorzewską w jej walce z chorobą.

W ramach Dni Gminy '2023 także rozegrany został już po raz III – ci Turniej piłkarski im. Piotra Koperskiego – wyjątkowego człowieka, który nie dość, że jako społecznik wspierał zawsze działania integracyjne, także na naszym osiedlu, to był zapalonym miłośnikiem i kibicem sportu a w szczególności piłki nożnej. Po raz kolejny nie mogło nas – jako reprezentacji Osiedla Grzybowego – zabraknąć na tej imprezie. Co prawda nie udało nam się obronić zeszłorocznego miejsca na podium, ale cieszymy się z godnej walki i spotkania z 11 innymi ekipami piłkarskimi nie tylko z terenu naszej gminy. Ostatecznie zajęliśmy 9 miejsce i na pewno nasza ekipa będzie walczyć za rok w kolejnym memoriale Koperskiego. Dziękuję naszej kadrze (opartej o grupę trenującą co środę w sali GOS) za sportową walkę i wszystkim którzy nam kibicowali. Reprezentacje grzybowego tworzyli Łukasz Mańko (1); Vlad Yarovets (2); Tomasz Krysiuk (3); Jarek Dudkiewicz (4); Mateusz Brodowiak (5); Maciej Giebień (6); Paweł Bachosz (7); Michał Niedźwiecki (8); Tomasz Jakubowski (9); Jan Marciniak (10). Dziękujemy za fajną relacje naszemu fotografowi – także piłkarzowi Markowi Falkowskiemu.

Faktycznie w ramach oficjalnego programy Dni Gminy przewidziane są jeszcze u naszych przyjaciół w Golęczewie tzw. WIANKI, na które także serdecznie zapraszamy 24 czerwca (sobota).