Koniec wakacji i początek nowego roku szkol. na osiedlu

Koniec sierpnia i początek nowego roku szkolnego 2023/2024 przyniesie kilka ciekawych propozycji rekreacyjno-integracyjnych. Z początkiem nowego sezonu zaprezentujemy nowy grafik zajęć świetlicowych i plenerowych.

Zwracamy uwagę na nową propozycje podcyklu poniedziałkowych – co 2 tyg.- warsztatów zielarskich Gosi Pankowskiej (obok ajurwedy i refleksoterapii), dojdzie nam cykl AROMATERAPII (Anna Grześkowiak). Pojawią się nowe zajęcia dla dzieci wczesnoszkolnych chcących szkolić swój angielski (czw. ok. 14.00 – Kasia Nalewalska). Zajęcia rytmiczno-taneczne dla dzieci (pon. g. 17.00) oraz joga dla dzieci (czw. g. 15.45) poprowadzi nowa animatorka Maja Karolczyk. We wrześniu aż trzy razy proponujemy spotkanie jogowe na polanie pod lasem z Olą Turkowiak (Morena) – 2, 16 i 30 – tego września. Te zajęcia plenerowe będziemy kontynuować jesienią tak długo jak pozwoli pogoda przynajmniej do końca października.

W dniu 11 września o godz. 19.00 w poniedziałek zapraszamy naszych mieszkańców na Zebranie Osiedlowe do naszej świetlicy przy placu grzybowym nr 16.

W dniach 9 do 18 października osiedlowa świetlica zostanie wyłączona z bieżącej działalności ze względu na stworzenie tradycyjnie już komisji wyborczej w Wyborach Parlamentarnych.

Ciekawą propozycją dla uczestników zajęć staje się nasza minipracownia komputerowa, którą dla wszystkich chętnych uruchamiamy dzięki inicjatywie m.in. naszego mieszkańca Mateusza Mikołajczaka – wkrótce przekażemy szczegóły. Odbyły się już pierwsze szkolenia adresowane do seniorów, ale propozycje skorzystania z tej pracowni kierujemy do młodzieży, harcerzy, brydżystów i każdej grupy zainteresowanej podnoszeniem umiejętności obsługi sprzętu informatycznego.

W dniu 1 września o godz. 17.00 jak zwykle będą miały miejsce w Łagiewnikach uroczystości obchodów wybuchu II wojny światowej. W  dniu 2 września (sobota) będziemy wspomagać organizacyjnie naszych przyjaciół z sołectwa Jelonek, którzy obchodzą festynowo X lecie istnienia swojej jednostki (boisko przy ul.  Sosnowej od godziny 15.00).  W Złotnikach – Jelonku wielu mieszkańców uczestniczyć będzie w niedzielę 3 września w festynie parafialnym (od godz. 13.00). W dniu 9 września zapraszamy na obchody 100 lecia naszych przyjaciół z OSP Zielątkowo.

W październiku, miesiącu gorącym w wydarzenia polityczne, w których jak zwykle będzie brało udział wielu naszych mieszkańców (stowarzyszenie Gmina Obywatelska Suchy Las organizuje wyjazd na marsz miliona serc do W-wy w dniu 1.10 a na terenie osiedla będzie ulokowana komisja wyborcza – wybory parlamentarne 15.10); będziemy mieli także integracyjne działania wyjazdowe grupy SALSATION (5-8 października) czy kolejny wyjazd do okolic Jaracza na „Grzybowe na grzybobraniu” (21 października).