Oświetlenie ledowe na osiedlu

W nawiązaniu do odpowiedzi Urzędu na pismo z uwagami naszych mieszkańców (https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2023/09/sprawa-oswietlenia-ledowego-odp-urzedu-gminy/ )  i do dyskusji w tej kwestii na Zebraniu Mieszkańców w dniu 11.09 br. – ciekawe uwagi naszego mieszkańca w przedmiotowej sprawie.

Dzień dobry Panie Jarosławie,

chciałbym uzupełnić informacje odnośnie oświetlenia naszych ulic po wymianie żarówek na nowe w sierpniu br. – odpowiadając na opublikowaną przez Pana odpowiedź pana Wójta – z prośbą o dalsze wyjaśnienia Wójta i naprawę sytuacji:

  1. Ad.1. – barwa światła 4000-4500K to zimna barwa światła i nie jest to neutralna barwa ani światło dzienne (światło dzienne to 6000K), wcześniej latarnie miały ~2000K i to też było przesadą, niemniej jednak w dzielnicy sypialnej (moim zdaniem – nie jesteśmy dworcem ani dzielnicą przemysłową) w nocy najbardziej odpowiednia jest ciepła barwa światła białego, czyli 2700-3000K
  2. Ad.2. i 3. – poziom natężenia być może na jezdniach spełnia normy, ale na chodnikach już nie – przesyłam w załączeniu zdjęcia wykonane przy zachowaniu tych samych ustawień – i w większości miejsc nie ma żadnych drzew czy krzaków do usuwania, np. przy przystanku autobusowym na ul. Sosnowej przy boisku

Na załączonych zdjęciach parametry ekspozycji są identyczne (ręczne, dostarczę szczegóły jeżeli ktoś byłby zainteresowany). Można porównać pierwsze zdjęcie (ul. Jaskółcza, jeszcze stare lampy) z pozostałymi zdjęciami (nowe lampy).

Będę oczywiście wdzięczny za informację czy to się przyda i czy cokolwiek jeszcze jesteśmy w stanie zrobić z tymi lampami.

Pozdrawiam, (dane autora do wiadomości zarządu)