HALLOWEEN na osiedlu

W imieniu Rady Sołeckiej Jelonek i zarządu Osiedla Grzybowego oraz przyjaciół z @Podolany dla dzieci zapraszamy wszystkie dzieci na Zabawa halloweenowa na grzybowym – boisko przy ul. Sosnowej we wtorek 31 października br. na godz. 17.00

To ma być zwykła zabawa dla naszych najmłodszych i pozwólmy im po prostu skorzystać z okazji do fajnego czasu. Chcemy w tym roku zaproponować inną formułę „świętowania” i zaprosić naszych najmłodszych na tę zabawę przy udziale animatorów z Podolany dla Dzieci. Będą zabawy, animacje, malowanie buziek, konkurs na halloweenowe przebranie, ognisko itd.

To wspólna inicjatywa rady sołeckiej Jelonek i naszego zarządu, które to jednocześnie występują z DYNIOWYM APELEM – tam gdzie mieszkańcy domów nie chcą się bawić, tam nie wystawiamy dyni lub innych dekoracji, a obchodzący zabawowicze omijają na osiedlu lub w Jelonku te właśnie posesje. Jesteś gotowy wziąć udział w tej „chodzonej” zabawie naszych najmłodszych to pokaz to na zewnątrz Twojego domu – jeśli tego nie chcesz – nie dekoruj domu. Dzieci i ich rodziców prosimy o uhonorowanie tego obyczaju.

Halloween jest najstarszym świętem celebrowanym do dzisiaj. Pochodzi z Europy, od staro celtyckiego święta zwanego Samhain („koniec lata”), kiedy to zacierała się granica pomiędzy światem żywych i umarłych, a dusze mogły przyjść na ziemię, aby odpokutować swoje winy.

to skrót od ALL HALLOW’S EVENINGS czyli noce przed Wszystkimi Świętymi; chrześcijanie na całym świecie świętowali triduum tego święta już od VIII w. n.e. trzydniowe świętowanie obejmowało (ALL HALLOWS’) i ALL SOUL’s DAY okres od 31.10 do 2.11.