Ochronka JUREK – pomagamy dalej

Drodzy mieszkańcy i sympatycy osiedla.

Jak większość z Was pamięta i wie, znaczne grono społeczników związanych z naszym osiedlem i jego zarządem w ostatnich latach zaangażowało się w materialną pomoc ochronce JUREK (https://tprngo.pl/ochronkajurek/) prowadzonej przez Towarzystwo Przywracania Rodziny. Co jakiś czas wspieramy ten dom na Starołęce gdzie przebywa w rodzinnej atmosferze, którą próbują stworzyć opiekunowie, kilka dzieci, którym los nie szczędzi życiowych zakrętów.

Nasza pomoc przybrała różne formy, ale zazwyczaj w okresie przedświątecznym wspieramy podopiecznych (w wieku od 8 do 16 lat) konkretnymi zakupami środków spożywczych, drogeryjno -kosmetycznych, słodyczy, papierniczych, pomocy szkolnych, odzieżowych, butami itp. Ośrodek finansowany jest ze środków darczyńców i funduszy miejskich. Od czasów pandemii i kryzysu ekonomicznego każda pomoc jest przyjmowana z dużą wdzięcznością.

Jesteśmy Wam wszystkim bardzo wdzięczni za wciąż napływającą pomoc – wrażliwość mieszkańców i sympatyków grzybowego jest w tym względzie nieoceniona. Czasami wystarczy w trakcie zwykłych zakupów dołożyć jeden produkt więcej i w ten sposób wspomóc podopiecznych OCHRONKI. Przyjmiemy każdą pomoc.  Przez ostatnie miesiące otrzymaliśmy kilka worków nieużywanej lub mało używanej odzieży dla dzieci, trochę zabawek i praktycznych gadżetów sportowych a także materiały piśmiennicze. Chcemy to  przekazać przy najbliższym transporcie.

Otrzymaliśmy jeszcze bieżącą prośbę od opiekunów co do potrzebnych rzeczy:

– odkurzacz;

– deska do prasowania;

– lampa podłogowa;

– wewn. rolety do okien kuchennych;

– pomoc w odremontowaniu wiatrołapu (możliwość wsparcia finans.);

– drzwi przesuwne „komandor” do szafy odzież. (możliwość wsparcia finans.);

Zebrane dary chcemy przekazać w połowie listopada – na ewentualną pomoc (na ręce przewodn. zarządu) czekamy do 10 listopada br.

DZIĘKUJEMY !

Jarosław Dudkiewicz

zarząd osiedla, przewodniczący

tel. +48 666 845 466