Wybory '2023 – komisja na Placu Grzybowym

Niezależnie od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych w skali kraju,  możemy  przekazać wyniki naszej Obwodowej Komisji nr 6 na grzybowym, która obejmowała swym zasięgiem poza osiedlem, Jelonek i Złotniki – Wieś.
W wyborach parlamentarnych na 1623 uprawnionych wyborców głosowało 1465 co daje rekordową frekwencje prawie 90 % .
 
W wyborach do Sejmu osiągnięto następujące wyniki:
1/ Koalicja Obywatelska 848 głosów (57,88%) w tym Adam Szłapka 516 głosów;
2/ Trzecia Droga 229 głosów (15,63%)
3/ PIS 177 głosów (12,08%)
4/ Lewica 142 głosy ( 9,69%)
5/ Konfederacja 43 głosy ( 2,93%)
 
W wyborach do Senatu na 1465 głosujących oddano głosy na:
– Waldy Dzikowski /KO/ 1220 głosów
– Izabela Barełkowska /PIS/ 204 głosy
 
W referendum na 1623 uprawnionych, wzięło udział /pobrało karty/ w naszym obwodzie 300 osób tj. 18,15 %.
Oficjalne wyniki z obwodu nr 6 komisja zamieściła na froncie lokalu wyborczego mieszczącego się na terenie osiedlowej świetlicy przy placu grzybowym.
Poniżej podajemy także ogłoszone przez PKW zbiorcze wyniki dla całej gminy.
Jako członek tej komisji wyborczej i jednocześnie przewodniczący zarządu osiedla – składam serdeczne podziękowania za obywatelską postawę moim sąsiadom i tak licznych przyjaciołom – wyborcom z osiedla, Jelonka i Złotnik Wieś. Dokonując różnorodnych przecież wyborów przy tak dużej frekwencji daliśmy dowody jak sucholesianie troszczą się o nasze wspólne sprawy; dali dowody jak czuli, że jest tu wyjątkowy ważny moment w historii naszego kraju. Wśród moich sąsiadów i tak wielu znajomych przy urnie wyborczej, dominowała  niesamowita mobilizacja i wielka nadzieja, że sprawy potoczą się w naszym kraju w dobrym kierunku. Czuło się, że tworzymy naszą małą ojczyzną zmobilizowaną troską o te Wielkie Polskie Sprawy. Te odwzajemniane uśmiechy….to poczucie że jesteśmy w stanie czynić lepszym nasz mały lokalny ale  i Wielki świat.
Działać na rzecz naszych mieszkańców i angażować się  właśnie tu na Grzybowym, w Złotnikach, Jelonku czy po prostu w naszym Suchym Lesie to dla mnie Wielki Zaszczyt.
DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM.
Jarosław Dudkiewicz, przewodniczący zarządu Osiedla Grzybowego
radny Gminy Suchy Las, klub radnych Gmina Obywatelska Suchy Las