HALLOWEEN na grzybowym

Halloween na grzybowym…niezależnie od naszego stosunku do tej zabawy…udało się dziś zorganizować fajny czas naszych najmłodszych mieszkańców Jelonka i grzybowego. Wspólna inicjatywa rady Sołectwo Jelonek i Osiedle Grzybowe Suchy Las – Zarząd Osiedla rozpoczęła się od Zabawa halloweenowa na grzybowym na boisku przy Sosnowej. Przy wsparciu Animacje dla dzieci z Podolany dla Dzieci udało sie zorganizować fajne zabawy, konkursy, wybór najfajniejszych przebrań, muzyka, malowanie buziek, ognisko, słodkości a nade wszystko mnóstwo uśmiechów tak wielkiej liczby dzieci, że zaskoczyło to organizatorów.

A najważniejsze co nas cieszy, że udaje się wspólnie wypracowywać pewną nową już tradycje. Zasada „PSIKUS ALBO CUKIEREK” zaczyna działać jako niepisane prawo niedokuczania i niedobijania się do tych domostw, które nie chcą obchodzić tego „święta” – już po imprezie na boisku, po raz kolejny dzieci honorowały by nie dodzwaniać się do nieoznaczonych dekoracjami domów. Traktujemy dalej ten dzień jako powód do zdrowej zabawy dla naszych najmłodszych ale uszanowujemy także tych co tego zapału nie podzielają.

Mamy prawo do swoich poglądów, ale możemy się wzajemnie szanować – fajnie że to działa zarowno na grzybowym jak i w Jelonku.

Organizacyjnie bardzo dziękujemy za pomoc społecznikom z obu jednostek: Bożence, Eli, Heniowi, Andrzejowi oraz darczyńcom m.in. pracowni Torty na każdą okazje – Słodkie Cuda.

J.Dudkiewicz