Osiedlowa Wigilia '2023

Drodzy Mieszkańcy i Sympatycy Osiedla;

Kolejny już raz pragniemy zorganizować nasze przedświąteczne spotkanie Mieszkańców, kontynuując tradycje składania sobie życzeń przed świętami Bożego Narodzenia na naszej osiedlowej Wigilii na Grzybowym. Tę miłą naszą lokalną tradycję grzybowego kultywujemy od wielu już lat i nie inaczej będzie w tym roku na placu grzybowym w sobotę 9 grudnia.

Zapraszamy naszych najmłodszych, o których zgłoszenie do Gwiazdora prosimy zgodnie z informacja na plakacie, zaprosimy na godzinę 15.00 na niesamowity spektakl teatru  . Teatrzyk  zespołu „ ” będzie miał miejsce plenerowo na placu przed świetlicą. Po spektaklu wśród naszych milusińskich ok. godz. 16.00 pojawi się Gwiazdor z podarkami; który dotrze do nas w tajemniczy sposób.

Po części wigilijnej dla najmłodszych, ok. godz. 18.00 rozpoczniemy także plenerowo na placu przed świetlicą, Wigilie dla dorosłych -zaczniemy życzeniami świątecznymi. Naszą uroczystość zaszczycą swoją obecnością ks. proboszcz Jakub Knychała i wójt Grzegorz Wojtera. Po części oficjalnej planujemy wspólne odśpiewanie  pastorałek i kolęd do akompaniamentu muzyki na żywo, po którym poczęstujemy wszystkich tradycyjnymi potrawami – będzie barszcz, pierogi, ryba, grzaniec. W tym roku wśród potraw będą także wyroby kuchni ukraińskiej przygotowane przez naszych ukraińskich sąsiadów.

Zapewniamy zaimprowizowaną scenę i widownię oraz małe ognisko.

Zachęcamy także naszych mieszkańców i sympatyków do przyniesienia swoich własnych wypieków. Stanowiska biesiadne przewidujemy plenerowo na placu przed świetlicą.

Pamiętamy też o potrzebujących: to także nasza tradycyjna, że dzielimy się dobrami doczesnymi z tymi którzy mają gorzej. Wiele takich akcji pokazało dobre serca naszych mieszkańców. Zachęcamy do przyniesienia długotrwałej żywności, środków kosmetycznych i chemii drogeryjnej, słodyczy itp. Ze zgromadzonych darów stworzymy paczki, które trafią do osób potrzebujących w naszym osiedlu i gminie w porozumieniu z ks. proboszczem i OPS Suchy Las. Pamiętamy także o podopiecznych ochronki  JUREK, do której także pojadą potrzebne paczki. Część darów (ciepłe rzeczy jak rękawice, czapki, skarpety) chcemy przekazać do kolejnego transportu Arka Brysia na Ukrainę. Pomóżmy!

Zapraszamy do świątecznego spotkania Mieszkańców Osiedla na Placu Grzybowym.

Zarząd Osiedla Grzybowego