OCHRONKA JUREK – idą święta

Zbliżają się święta tak szczególne/ pamiętamy o podopiecznych domu Ochronka Jurek , nad którym Osiedle Grzybowe Suchy Las – Zarząd Osiedla roztoczył pieczę już od lat w miarę naszych możliwości i szczodrobliwości darczyńców.

Dzisiaj jako p-le osiedla, gwiazdkowo odwiedziliśmy dzieci i przekazaliśmy już drugą turę w ostatnim czasie tak wielu darów jakie zebraliśmy od naszych mieszkańców i sympatyków osiedla. Przekazaliśmy dzieciom słodkości, owoce, długotrwałą żywność, środki drogeryjne i chemię gospodarczą, materiały piśmienne, zeszyty, notatniki, trochę odzieży ale i prezenty typu wyposażenie osobiste jak ochraniacze, okulary, płetwy a nawet telewizor i wiele drobnych podarków od naszych mieszkańców i sympatyków Osiedla, no i oczywiście nasze osiedlowe kalendarze.

Uśmiechy dzieci cudowne.

Dziękujemy WAM za tak Wiele Serca jakie okazujecie tej sympatycznej gromadce dzieci z tego ośrodka na Starołęce, których los pozbawił wszystkiego tego co wydaje się dla nas takie oczywiste….normalnego domowego ogniska.

Specjalnie dziękujemy 14 letniej Soni, naszej osiedlowej wolontariuszce, która ze swoich kieszonkowych zrobiła 6 specjalnych pakietów prezentowych drobiazgów dla każdego dziecka….

Dzieci dostały od nas zapewnienie, że zapraszamy je na nasze planowane imprezy w czasie ferii na osiedlu /np. na zajęcia Kolorowe laboratorium/.

#Maria Wosicka-Bura
#Iwona Koźlicka
 

 

Nasza akcja pomocy domowi Ochronka Jurek na Starołęce to także odruchy dobrego serca wielu wspierających naszych społeczników, specjalistów – rzemieślników, naszych przyjaciół grzybowego.

Dziękujemy za fizyczne wsparcie w pracach na rzecz tego domu firmie od rolet https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=759130189560727&id=100063912572578 /działają też na osiedlu/, dostawcy szafy komandor i jej montaźyście Andrzejowi Bodnarczukowi, który też zrealizował szereg drobnych napraw a także panom z firmy PHU OKNO-STYL z Gniezna za prace wykończeniowe.

Co raz więcej osób wykazuje dobre serca i wspiera działania na rzecz „naszych” dzieci.

Dziękujemy.