Roboty remontowe w grudniu na osiedlu

Zaczęły się długo wyczekiwane roboty remontowe na ulicach osiedla, o których mieszkańcy dyskutowali na kolejnych zebraniach lub interwencyjnie wskazywali zarządowi osiedla. Jest szansa na wykonanie oczekiwanych zmian dla przechodniów w rejonach przejść dla pieszych z chodników. Długo postulowane przez nas korekty /obniżeniach / krawężników i naprawy nawierzchni mają szansę być zrealizowane przez ZGK jeszcze w tym roku.
Prace właśnie się zaczęły i dot. skrzyżowań na Muchomorowej z ulicami Kruczą, Opieńkową i Słowiczą oraz Podgrzybkowa z Maślakową, Czubajkowa z Sosnową, Opieńkowa z Koźlarzową. Planowane są też remonty punktowe nawierzchni na Muchomorowej, Maślakowej, Sosnowej, Jaskółczej i Przepiórczej.
Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli na te zakresy robót.
Prosimy o zachowanie ostrożności.

Moduł rdzeniowy – ta skomplikowana nazwa, którą nie raz tu przywoływaliśmy w trosce o poprawę sprawności sieci światłowodowej rejonu ulicy Nektarowej po obu jej stronach.

Od kilku lat obiecywaliśmy mieszkańcom szukanie rozwiązania tego problemu w kolejnych rozmowach ze spółką GCI ale i z Urzędem Gminy (m.in. w relacji z sesji https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/…/po-czerwcowej…/).

Rada Gminy na początku roku wsparła finansowo tę realizacje.

Ważną, oczekiwaną przez mieszkańców informacją na temat prac firmy GCI, jest fakt, że w rejonie ulicy Sowiej i Muchomorowej prowadzone są właśnie oczekiwane roboty realizacji tego elementu sieci światłowodowej. Z końcem roku pozwoli to wreszcie zadość uczynić wieloletnim staraniom części mieszkańców naszego osiedla i niżej podpisanego, by poprawić działanie internetu południowej strony Grzybowego, Jelonka i północnej części Suchego Lasu. Warunki pogodowe pozwalają optymistycznie patrzeć na zrealizowanie tego elementu infrastruktury teletechnicznej do końca tego roku.

Przy okazji dziękujemy także pracownikom  ZGK za uzupełnienie obudowy zadaszenia siedzisk na boisku przy Sosnowej, które zostały chuligańsko zdewastowane latem br. Obecnie na boisku funkcjonuje sprawny monitoring, wiec mamy nadzieję, że obecny stan po naprawach oraz planowane kolejne inwestycje pozostaną pod społeczną kontrolą a co raz lepiej wyposażonym boiskiem i placem zabaw , będziemy się wszyscy mogli cieszyć.

J.Dudkiewicz, zarząd osiedla

Radny

klub radnych Gmina Obywatelska Suchy Las