Wigilia '2023 na grzybowym

       Tradycja wspólnych wigilijnych spotkań mieszkańców na osiedlu sięga już ponad 25 lat. Nie inaczej było i w tym roku. W sobotę 9 grudnia zorganizowaliśmy kolejne spotkanie na placu grzybowym. Pierw spotkaliśmy się z dziećmi na spektaklu teatralnym „Świąteczne pudełko” Studia Teatralnego BLUM (https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2023/12/wigilijny-spektakl-dla-najmlodszych-na-placu-grzybowym/). Zaraz po nim, prawie 150 dzieci spotkało się z gwiazdorem by odebrać od Niego prezenty. Tłumnie się zrobiło przy rozdawaniu prezentów, tym bardziej, że ogłosiliśmy jednocześnie, iż w paczkach od gwiazdora znajdują się bony nagrodzeniowe w naszym kolejnym konkursie na iluminacje osiedla (zapraszamy dzieci do świątecznej gry terenowej https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2023/12/konkurs-na-swiateczna-iluminacje/). Zapewniamy także, że kilka podarków dla dzieci, które nie dotarły na spotkanie z Gwiazdorem, otrzyma prezenty przed świętami. 

        Dużo ciepłej atmosfery było także na spotkaniu dorosłej części mieszkańców – w gronie prawie 200 osób wysłuchaliśmy życzeń ks. Proboszcza Jakuba Knychały, Wójta Grzegorza Wojtery a także naszych radnych Joanny  Pągowskiej, Iwony Koźlickiej i zarządu osiedla po czym zebrani wysłuchali mini koncertu kolęd  członków chóru SOLI DEO, w którym zebrani wzięli czynny udział. W części kulinarnej obok tradycyjnych polskich potraw mieliśmy okazję skosztować specjałów kuchni ukraińskiej naszych sąsiadów. Za specjalne przygotowanie potraw dziękujemy rodzinom mieszkającym na grzybowym – szlagierem poza kutią i pierogami był tzw. Печёночный торт…który wbrew pozorom nie był słodkim ciastem. Był przepyszny.  Wielkie dzięki składamy także tak wielu autorom ciast i wypieków własnych, którzy dołożyli się do wspólnego biesiadnego stołu. Było także i ognisko z niezastąpionym już od lat jego opiekunem, panem Bronkiem.

     Wielkie podziękowania naszym sponsorom za wsparcie akcji gwiazdkowej – OPS z Suchy Las oraz naszym prywatnym darczyńcom, dzięki którym także mogliśmy wydać ponownie kalendarz na Nowy Rok (wspólnie z sołectwem Jelonek), zaprezentowany na naszej  wigilii. Zapewniamy, że dotrze on do świąt do każdego domu i mieszkania na grzybowym i w Jelonku.

     Musimy także zwrócić uwagę na niesamowicie otwarte serca i tak wiele darów przekazanych zarządowi nie tylko w trakcie samej wigilii – dużo darów trafiło na ręce przewodn. zarządu bezpośrednio przez ostatnie trzy tygodnie. Zbieraliśmy dary na rzecz mieszkańców Ukrainy, by wesprzeć ich w tych trudnych zimowych miesiącach. Zebraliśmy pokaźne ilości ciepłych swetrów, kożuchów, szali, rękawic, czapek, skarpet itp. (sporo zakupiono także dzięki inicjatywie radnej Iwony Koźlickiej). Całość zebranych darów trafi do odbiorców wraz z najbliższym transportem Arka Brysia na Ukrainę.

     Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania: członkom zarządu i społecznikom: Renacie, Marysi, Dorocie, Bożence, Gosi, Oldze, Soni, Tomkowi, Darkowi a Jackowi (za grzańca) i wielu wolontariuszom, którzy pomogli tak sprawnie zorganizować nasze miejsce biesiadne (w tym pracownikom ZGK a sprzętowo sołectwom Golęczewo i Jelonek) oraz grupie prawie 20 -stu mieszkańców, którzy w kilkanaście minut pomogli uporządkować całość po imprezie na placu. Dziękujemy także za sympatyczną pomoc pp. Wojtkowi i Pawłowi za fajny fotoreportaż a  Piotrowi za film z drona (wkrótce prezentacja).

Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo mieszkańców i sympatyków osiedla.