Wigilijny spektakl dla najmłodszych na placu grzybowym

Spektakl teatralny dla naszych najmłodszych w trakcie spotkania wigilijnego w sobotę 9 grudnia o godz. 15.00 będzie nosił tytuł „ŚWIĄTECZNE PUDEŁKO”. Parę słów o wydarzeniu:

Autorskie przedstawienie Studia Teatralnego BLUM dla widzów najmłodszych w wieku 1,5 – do ok. 8-9 lat.

Proponujemy dzieciom świąteczną podróż do krainy marzeń i wyobraźni w towarzystwie trzech zabawnych Mikołajów. Kraina ta powstaje na oczach dzieci jako efekt teatralnej zabawy: kolorami i dźwiękami.

Tytułowe „Pudełko” to zamknięta niedostępna przestrzeń, która prowokuje i budzi ciekawość. Jest jak pełen niespodzianek prezent, który chcielibyśmy jak najszybciej rozpakować.

Jednak w największym opakowaniu mieści się mniejsze a w nim kolejne i kolejne i kolejne. Każde zaskakuje nas innym kolorem, fakturą i dźwiękiem. Każde daje pretekst do nowego działania.

Ostatnie pudełko zbudowane z luster potrafi oświetlać i odbijać nasze twarze. Trzy postaci budują z wszystkich pudełek kolorową wieżę a na jej szczycie zawieszają „gwiazdkę” czyli to najmniejsze pudełko. Dalsza zabawa toczy się już wokół „choinki” pod którą Mikołaje znajdują jeszcze trzy maleńkie pudełeczka. W nich ukryte są farbki do malowania twarzy.

Daje to początek kolejnej zabawie, toczącej się już po zakończeniu przedstawienia z udziałem publiczności.

Scenariusz ,oprawa plastyczna, muzyczna oraz reżyseria:

Studio Teatralne Blum w składzie: Katarzyna Pawłowska, Lucyna Winkel, Artur Szych

Występują :

Katarzyna Pawłowska, Lucyna Winkel/Paulina Stanisławek, Łukasz Płuciennik

Czas trwania: przedstawienie – ok. 35 – 40 min.

malowanie twarzy – od 15 do 30 minut ( w zależności od ilości dzieci w grupie)