Kolejny cykl zajęć – medycyna chińska

Z całą pewnością społecznym sukcesem różnorakich zajęć integracyjnych organizowanych przez nasz samorząd na osiedlu jest fakt rozbudzenia zainteresowania ciekawymi zagadnieniami dotyczącymi naszego zdrowia, samopoczucia, interesujących dokonań ciekawych nurtów medycyny naturalnej.  Dużo satysfakcji daje nam , zarządowi osiedla, cały czas utrzymująca się tak duża frekwencja na kolejnych zajęciach w ramach tworzonych nowych podcykli Warsztatów Zielarskich.

W tej kończącej się kadencji naszego samorządu (2019-2024) na osiedlu udało się już zorganizować, poza spotkaniami z ziołami (Małgosia Pankowska „Na Ziołowej”), cykliczne spotkania z refleksologią, aromaterapią, ajurwedą a ostatnio z medycyną chińską, której częścią jest oczywiście akupunktura.

Nie przewidywaliśmy, że te sondażowe zajęcia (w dniu 29.01) z wiedzy o medycynie chińskiej i akupunkturze (podcykl warsztatów zielarskich „Zioła na Grzybowym”) mogą być tak emocjonujące a sala tak niesamowicie pękała w szwach. Spotkanie z Joanną Witkowską ciągnęło by się długo poza przyjęte 1,5h. gdyby nie godzina kolejnych zajęć świetlicowych.

Kontynuowaliśmy jeszcze rozmowy długo po zakończeniu tego spotkania. Ciekawie zaprezentowana tematyka ledwo dotknęła głębi arcyciekawych kwestii zdrowotnych.

Już dziś zapowiadamy, że będziemy ten cykl kontynuować. Kolejne spotkanie z Joasią w naszej świetlicy za ok. 1,5- 2 miesięcy. Poinformujemy szczegółowo plakatem na fb.

Wierzymy w to, że jakkolwiek nie ukształtuje się skład nowego zarządu kadencji 2024-2029 oraz jego przewodniczący; te fajne pomysły będą kontynuowane.

w imieniu zarządu osiedla

Jarosław Dudkiewicz, przewodniczący