Początek roku i integracja na osiedlu

Najbliższe tygodnie wraz z okresem ferii przyniosą ciekawe propozycje spotkań i zajęć integracyjnych dla mieszkańców i sympatyków osiedla. Pisaliśmy o tym w Kalendarium '2023 r. (https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2023/12/kalendarium-2023-plany-na-2024-r/). Powróciły stałe cykle zajęć, o których oddzielnie informowaliśmy (https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2024/01/powrot-cyklu-stalych-zajec/).

Z cała pewnością ciekawie zapowiadają się zajęcia warsztatów zielarskich i ich podcykli ajurwedy, aromaterapii i reflaksologii w naszej świetlicy:

– 8 stycznia i 22 stycznia oraz 5 lutego i 26 lutego będziemy mieli spotkania z Gosią Na Ziołowej;

– w dniu 15 stycznia (poniedziałek) widzimy się z Kamilą Janczurewicz i kolejnym praktycznym wykładem z ajurwedy i punktami marma

– w dniu 19 stycznia (piątek) spotkanie z Anią Grześkowiak i aromaterapią; kolejne będzie w dniu 16 lutego (piątek)

– ciekawie zapowiada się także nowe spotkanie z akupunkturą – chińską medycyną, które to zajęcia poprowadzi 29 stycznia (poniedziałek) Joanna Witkowska (terapeutka tej metody);

– w dniu 12 lutego (poniedziałek) mamy zaplanowane spotkanie z Magdą Welsch i refleksologią;

Mamy też niespodziankę dla dzieci – w dniu 26 stycznia (piątek godz. 18.00) proponujemy dzieciom teatrzyk (dla dzieci wczesnoszkolnych); będzie to ciekawe tematycznie zabawa słowem promująca zdrowy styl życia; będziemy organizować tę propozycję wraz ze szkołą językową. Szczegóły wkrótce. Na pewno będziemy zapraszać na dwie imprezy towarzyszące tegorocznemu 32 WOŚP – w sobotę 27 stycznia rano między 11.00 a 13.00 w centrum RAFAMARINA w Strzeszynku – morsowanie, saunowanie, baliowanie z puszką zbierając na kolejny cel WOŚP. Podobnie będzie tego dnia wieczorem o 18.00 na boisku przy Sosnowej, gdzie razem z sołectwem Jelonek przy ognisku z kiełbaskami i ciepłym popiciem, będziemy dzieciom mogli pokazać wóz bojowy OSP Zielątkowo oraz karetkę pogotowia a także zaproponujemy zabawę z animacjami dla dzieci z Podolan (malowanie buziek).

Na czas ferii zimowych planujemy dwa spotkania z KOLOROWYM LABORATORIUM (Tomek Simiński), który ponownie zaintryguje naszych najmłodszych ciekawymi i bezpiecznymi pokazami eksperymentów chemicznych. Być może będzie jeszcze jedna niespodzianka teatralna dla dzieci.

Chcemy także wrócić do dyskusji z mieszkańcami nt. typowych bali karnawałowych, które kiedyś odbywały się na osiedlu. W związku z uruchomieniem świetlicy po sąsiedzku w Złotnikach Wsi, zakładamy wstępnie w dniu 10 lutego (sobota)  spotkanie taneczne w tym miejscu w zależności od zainteresowania wśród naszych mieszkańców tego typu impreza integracyjną. Wkrótce podamy na fb i www konkretną propozycje i zapytanie skierowane do zainteresowanych.

Po okresie ferii zimowych planujemy nowe cykle zajęć takich jak:

– cykl zajęć z grami planszowymi i szachami dla dorosłych,

– zajęcia z samoobrony dla seniorów,

– zajęcia w pracowni komputerowej dla seniorów,

– warsztaty kulinarne z kuchni ukraińskiej,

W dniu 2 lutego (piątek godz. 18.00) planujemy kolejne spotkanie mieszkańców z radnymi oraz członkami zarządu, na którym chcielibyśmy kontynuować rozmowy konsultacyjne w takich tematach jak dalsze konsultacje w sprawie modernizacji placu grzybowego, kwestii sposobu kontynuacji budowy ścieżki rowerowej czy dalszych losów linii autobusowej na osiedlu a także innych tematów dotyczących naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy do wyrażenia swojej opinii na tym spotkaniu.

Rok 2024  to piąty, ostatni rok obecnej kadencji naszego zarządu (15.04 br.). Zgodnie ze statutem osiedla, Rada Gminy jest zobowiązana do uchwalenia terminu Zebrania Wyborczego Mieszkańców, na którym będziemy wybierać nowego przewodniczącego zarządu oraz cały nowy skład naszego lokalnego samorządu.  Obecny skład prezentowany jest w linku https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/o-nas/. Data wyborów nie została jeszcze ustalona, ale ze względu na inne okoliczności wyborcze i okres wielkanocny, prawdopodobny termin tego Zebrania będzie wytypowany na poniedziałek 18 marca. O kwestii organizacji wyborów i kandydaturach do naszego samorządu, będziemy jeszcze pisać szczegółowo, ale już dziś zapraszamy mieszkańców na Wybory na grzybowym.

za zarząd osiedla, Jarosław Dudkiewicz , przewodniczący