Powiatowe wsparcie dla seniorów

Od 3 stycznia 2024 r. istnieje możliwość skorzystania przez mieszkańców powiatu poznańskiego w wieku 60 lat i więcej ze wsparcia psychologicznego realizowanego w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. „Zdrowy Senior”. Pomoc psychologiczna adresowana jest do osób, które m.in.:

➡️utraciły bliską osobę (np. współmałżonka, dziecko, przyjaciela),
➡️przeżywają stres związany np. z przejściem na emeryturę,
➡️mają problemy ze snem,
➡️towarzyszy im poczucie bezsilności i braku nadziei oraz ➡️odczuwają napady paniki,
➡️doświadczają zaburzeń nastroju (np. często odczuwają smutek),
➡️nie potrafią zmobilizować się do wykonywania codziennych zajęć.
Porady psychologa w ramach ww. projektu realizowane będą telefonicznie pod nr tel.: 📞 571 411 811, w każdą 📌 środę, od 3 stycznia 2024 r. do 18 grudnia 2024 r. (za wyjątkiem 01.05.2024 r.), w godzinach od ⌚️15:15 do 18:15.
Wystarczy zadzwonić i zgłosić potrzebę uzyskania takiego wsparcia, a psycholog oddzwoni. (Uwaga! W przypadku dużego zainteresowania, koordynator projektu poinformuje o terminie, w którym będzie możliwa rozmowa z psychologiem).
Projekt zakłada także możliwość kontaktu osobistego z psychologiem (szczegóły dotyczące tej formy pomocy ustalane są po zgłoszeniu się telefonicznym, pod nr tel.: 571 411 811). Zapraszamy!
Realizatorem ww. projektu jest Fundacja Petra senior, z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Poznańskiej 19. Zadanie z zakresu zdrowia publicznego pn. „Zdrowy Senior” finansowane jest z budżetu Powiat Poznański