Seniorzy – walczmy z wykluczeniem cyfrowym

Uwaga Drodzy Seniorzy.

Zajęcia komputerowe w naszej świetlicy stają się faktem. Możemy pomóc przełamać się w kontakcie z techniką komputerową w sposób praktyczny.

Zaczęliśmy w środę 24.01.  inauguracyjnie w naszej świetlicy – spotkania z Pauliną i Mateuszem, naszymi wolontariuszami, w naszej minipracowni informatycznej.

Zgodnie z ubiegłorocznymi staraniami i deklaracjami w naszej świetlicy funkcjonuje już taka pracownia, gdzie dostępny jest dla każdego sprzęt w postaci wyposażonych laptopów, konsoli, drukarki, dużego ekranu (https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2023/06/pracownia-komputerowa-w-swietlicy/). Dziękujemy UG za wzmocnienie sygnału internetowego w świetlicy. Korzystają z tego już uczestnicy naszych kółek zainteresowań (harcerze, szachiści, brydżyści, inni)

Jedną z idei utworzenia tego miejsca jest także chęć ograniczenia zjawiska wykluczenia komputerowego szczególnie wśród seniorów. Dzięki uprzejmości naszych wolontariuszy, chcemy dać szansę na ułatwienie możliwości korzystania z tego sprzętu w podstawowym zakresie.

Drodzy seniorzy…nasz Osiedle Grzybowe Suchy Las – Zarząd Osiedla oddaje Wam do dyspozycji nowe możliwości w czasie cyklicznych środowych spotkań z naszymi wolontariuszami tak byście bez obaw mogli korzystać z dobrodziejstw współczesnej komputerowej techniki użytkowej. Pamiętajcie: tu nie ma niemądrych pytań…możecie Paulinę i Mateusza pytać o wszystko. Zachęcamy. Członkowie klubu „Dębowego Liścia” będą mogli skorzystać z tych porad co środę od godz. 16.15 w ramach swoich zajęć klubowych a Ci seniorzy którzy nie są zrzeszeni w klubie – zapraszamy tego dnia do świetlicy na godzinę 17.15. Z pewnością naszym wolontariuszom starczy czasu i cierpliwości do wyjaśniania użytecznych i przydatnych rzeczy w obsłudze komputerów oraz innego sprzętu informatycznego. Ten punkt naszego harmonogramu zajęć tygodniowych będziemy realizować na pewno przez najbliższe miesiące tej kadencji zarządu a po wyborach nowy zarząd podejmie decyzje o kontynuacji tych spotkań.

ps. obaj nasi wolontariusze, mieszkańcy osiedla, wyrazili chęć zaangażowania się w pracę samorządu także poprzez kandydowanie do składu zarządu nowej kadencji 2024-2029; serdecznie im dziękujemy za ich zaangażowanie.

za zarząd osiedla

Jarosław Dudkiewicz, przewodniczący