Warsztaty zielarskie – osiągnięcie kadencji 2019-2024

Kończymy kadencję zarządu naszego osiedla 2019-2024. Zaczęliśmy czas podsumowań.

Wiele cudownych rzeczy zadziało się w tych latach w działaniach społeczno-integracyjnych samorządu na grzybowym. Na pewno należą do nich już od 1,5 roku warsztaty zielarskie „Zioła na grzybowym” prowadzone przez naszą niesamowitą animatorkę Gosię Małgorzata Pankowska Na Ziołowej . Zajęcia wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością a dodatkowo sprowokowały do drążenia tematów pobocznych i stąd dzięki tej inicjatywie pojawiły się podcykle takich zajęć jak refleksologia, aromaterapia, ajurweda a nawet zajęcia z medycyny chińskiej (akupunktura).

Wierzymy, że nowy skład zarządu naszego osiedla będzie kontynuował tę wyjątkową współpracę i cykl tych zajęć o ziołach na grzybowym.

Dziękujemy Gosi za to co już uczyniła dla nas i liczę, że będziemy się spotykać nie tylko przez kolejne 1,5 roku.

Kilka słów od Małgosi:

Cześć, tu Małgosia 💚

Od lat moje serce było zielone. Wychowałam się na wsi. A w zasadzie to wieś wychowała mnie. Jako mała dziewczynka zbierałam grzyby, wcinałam chwasty, doiłam kozy i biegałam po polach. I unikałam pielenia w ogródku.
Dzisiaj, w ogrodzie, czy na łące, tracę poczucie czasu. Pielenie jest dla mnie formą medytacji. Zbieram i przetwarzam zioła, dzikie owoce, grzyby. Zakładam bioróżnorodny ogród, zbudowałam domki dla owadów, ptaków. Kóz jeszcze nie mam 😄 Ale dyplom Trenerki Biznesu, Zielarki i Specjalistki terapii Ludowych i owszem! Mam ogromny apetyt, by dalej zgłębiać tajemnice ziół i dzielić się nimi z Tobą.
W 2022 roku stworzyłam „Na Ziołowej”. To moja własna, ukochana firma edukacyjna. Pielęgnuję i rozwijam w niej to, co w spadku otrzymałam od moich Dziadków: miłość do przyrody i do nauczania.
Serdecznie zapraszam Cię do obserwowania mojego profilu – odkrywaj magię ziół razem ze mną! 🌿

Niech Ci się darzy🌿🌿🌿

Warsztaty zielarskie ZIOŁA NA GRZYBOWYM mają już plan spotkań aż do czerwca; ten okres zakończymy wspólnym wyjazdem integracyjnym grupy do urokliwej leśniczówki Brzednia koło Dolska w dniu 29 czerwca. Szczegóły organizacyjne i zapisy na wyjazd naszych uczestników na naszych spotkaniach – najbliższe w poniedziałek  5 LUTEGO a potem 26 LUTEGO.