Zajęcia SALSATION® u progu 2024 r.

Skończył się 2023 rok w rozlicznych podsumowaniach.

Dziś o SALSATION® szczególnie w 2024 roku.

Kilka lat temu zaczęło się niewinnie od spotkania niżej podpisanego z niesamowitą dziewczyną, która emanowała i tryskała taką energią i żywotnością….”Zróbmy coś co ludziom da oddech od pandemii a z drugiej będzie budować poczucie integracji na osiedlu…” Takie słowa padły na pierwszym świetlicowym spotkaniu prawie 4 lata temu….Sandra była dla nas całą swoją osobą tańcem i ruchem dla zdrowia…ONA cała zarażała bo cała była salsation. Każdy fragment Jej instruktażowego tańca był wielkim uśmiechem skierowanym do uczestników…Chciało się tu być…chciało się być w tej grupie….
Chcemy także symbolicznie zamknąć pewien rozdział fenomenalnych zajęć SALSATION, które dzięki @Sandra Wawrzyniak, naszej liderce, wchodzą już w czwarty sezon działania tej integracyjnej grupy, która w niesamowity sposób wytworzyła tak silne więzy pierw koleżanek i kolegów a potem dobrych znajomych aż wreszcie przyjaciół, chcących muzyką i tańcem zmieniać swoje otoczenie, swój świat który tu na osiedlu nas otacza.
Z pewnością ta grupa nie przestanie się rozwijać nawet jeśli rzadziej będzie z nami Sandra.
Zajęcia SALSATION® na grzybowym stały się tak zwartą grupą uczestników, że bycie jej częścią ubogaca tak wielu i tworzy tak niesamowite rzeczy jak wyjazdowe wspólne warsztaty nadmorskie czy wspólny udział w imprezach zewnętrznych – poczucie wspólnoty, zaufania i czerpania radości z atmosfery ruchu i tańca. Trudno to przecenić, a to udało się przez te lata w tej kadencji stworzyć.
Grupa z przytupem zakończyła w miniony czwartek ten rok. …przenosząc zajęcia do …autobusu linii nr 901. Takie cuda tylko z grupą SALSATION® z grzybowego. Dziękujemy kierowcom ZKP za wyrozumiałość i współpracę.
Dodatkowo wspominając piękne chwile tych ostatnich lat, najbliższy czas przyniesie naszej niesamowitej prowadzącej @Sandra Wawrzyniak nowe wyzwania poza granicami kraju. Życzymy NASZEJ SANDRZE z łezką w oku POWODZENIA – spełniaj się i dalej roztaczaj swoje uroki jeszcze wielu miłośnikom tanecznego zdrowego ruchu przy fantastycznej muzyce. Grupa dalej prowadząc zajęcia będzie wyczekiwać TWOJEGO powrotu.Tu jest zawsze Twoje miejsce…zawsze będziesz częścią tej grupy.
Dziękujemy za wszystko co dotąd zrobiłaś dla nas, kilkudziesięciu mieszkańców i tak licznych sympatyków osiedla, którzy dzięki Tobie poczuli się na grzybowym jak u siebie (to dzięki Sandrze „grzybowe to stan umysłu a nie fizyczne miejsce”).
Zajęcia kontynuujemy w Nowym 2024 Roku we wtorki o 19.30 a czwartki o 19.00 na boisku przy Sosnowej.
W zastępstwie Sandry…prowadzi Joanna Chorowska.

Możemy też już zasygnalizować, że wspólnie z zarządem osiedla Suchy Las i kierownictwem GOS – planujemy już trzeci MARATON SALSATION z okazji Dnia Kobiet w sali Gminnego Ośrodka Sportu w sobotę 9 marca br. Wkrótce pierwsze szczegóły.

Jarosław Dudkiewicz

zarząd osiedla