Ciekawe propozycje w gminie poza osiedlem

Z końcem lutego, przez marzec i kwiecień będzie sporo atrakcji dostępnych w obrębie CKiBP oraz GOS w Suchym Lesie

Zachęcamy do akcji pomocowej po sąsiedzku w NTP w dniu 29 lutego

 

Koncert „NARKOTYKI” w dniu 8 marca w CK

„Narkotyki” to najnowsze i zarazem pierwsze w karierze sygnowane własnym nazwiskiem przedsięwzięcie płytowe Jana Emila Młynarskiego. Płyta jest zbiorem przedwojennych piosenek polskich, które lider odkrywał na przestrzeni lat przy okazji działalności w ramach własnego zespołu Warszawskiego Combo Taneczne i przede wszystkim w procesie przygotowywania kolejnych audycji radiowych, w PR3 Polskiego Radia (Dancing, Salon, Ulica) i w Radiu Nowy Świat (Wesoła Warszawska Fala).
Od 2018 roku Młynarski nadał kilkaset cotygodniowych programów z przedwojenną muzyką polską. Działalność, którą sam nazywa „archeologią piosenkową” spotyka się z uznaniem nestorów i zainteresowaniem młodego pokolenia, często odłączonego od tradycji dawnej polskiej piosenki rozrywkowej. Szukając melodii, badając życiorysy, historię, tradycję, fonografię czy dorobek poszczególnych artystów, tworzę tematyczne zbiory. Pierwsza była Morfina – piękne polskie tango, później walc pt. Opium i kiedy trafiłem na walc pt. Kokaina z 1938 roku, wiedziałem, że musze szukać kolejnych „narkotyków”. Poszukiwania nie trwały długo, wkrótce miałem zbiór 9-ciu nieznanych dziś utworów polskich z lat 30 XX wieku i postanowiłem przywrócić je do życia – mówi Młynarski.
Tytuł płyty zatem, jest bezpośrednim określeniem zbioru piosenek – poetyckich metafor miłości, ale też przenośnią opisującą tajemną, wciągającą moc dawnej lirycznej melodii z poetyckim, piosenkowym tekstem. Młynarski, który występuje też w roli producenta muzycznego, zaprosił do współpracy Piotra Wróbla – puzonistę, suzafonistę i aranżera, lidera zespołu instrumentów dętych blaszanych – Brass Federacja. Stare liryczne tanga i walce zabrzmiały w niespotykanym dotychczas ujęciu, bez instrumentów romantycznych, typowych dla epoki czy stylu (fortepian, skrzypce, itd.). Są trąbki, puzony, waltornia, gitara rytmiczna oraz suzafon z towarzyszeniem perkusji w wykonaniu lidera. Aranżacji dokonał Piotr Wróbel według pomysłu Młynarskiego. Specjalny udział na płycie przypadł Ani Rusowicz, która przyjęła zaproszenie Młynarskiego do stworzenia duetu w jedynym frywolnym utworze pt. Alkohol i miłość.
Swoim wyjątkowym talentem, na specjalną prośbę Młynarskiego, zgodziła podzielić się jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich malarek – Aleksandra Waliszewska (ur.1976r.), która ofiarowała dwie swoje prace na potrzeby stworzenia okładki Narkotyków.
Materiału z tej świetnej płyty sucholeska publiczność będzie miała okazję posłuchać już 8 marca o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury.
Jan Emil Młynarski & Brass Federacja
8 marca 2024 r., godz. 19:00
Sala widowiskowa
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
Ul. Szkolna 16 w Suchym Lesie
Bilety: 110 zł N / 75 zł U do nabycia w sekretariacie CKiBP oraz na www.bilety24.pl
 
 
  
 

Sobota 9 marca III -ci Taneczny Maraton Salsation i Zumby w GOS nie tylko z okazji Dnia Kobiet (współorganizacja zarząd Osiedla Grzybowego)

Kolejna impreza taneczna na bazie salsation i zumby organizowana przez społeczników z czterech jednostek samorządowych Suchego Lasu – rada sołecka Jelonka, zarząd Osiedla Grzybowego, zarząd Osiedla Suchy Las, zarząd Osiedla Suchy Las – wschód oraz Fit Athletica i GOS z Suchego Lasu. Super atmosfera jak zwykle gwarantowana i stworzona przez naszych profesjonalnych instruktorów i animujących 4 godziny świetnej zabawy nie tylko z okazji Dnia Kobiet. Wstęp wolny dla każdego a imprezie towarzyszyć będzie charytatywna zbiórka SIEPOMAGA na rzecz potrzebujących mieszkanek Suchego Lasu Karoliny Suczko i Kamili Kandulskiej – Gulczyńskiej. Zapraszamy.
 
 

Coś dla młodzieży ale nie tylko w dniu 16 marca.

Tego wydarzenia nie można przeoczyć – Breaking School Battle vol. 9 już 16 marca w CKiBP w Suchym Lesie💥 Stowarzyszenie Breaking zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych, wszystkich którzy uwielbiają taniec na Ogólnopolski turniej tańca Breaking. Będzie się działo, będzie moc, będzie mnóstwo atrakcji i fantastyczna atmosfera! Czekamy na Was 👉 
 

Już w kwietniu (5.04)  uczta dla melomanów organizowana w CK przez  Stowarzyszenie im. Wojciecha Bogusławskiego i Romana Dmowskiego

Mają zaszczyt zaprosić na „Koncert Galowy – Wieczór z Bogusławskim” z okazji 230 rocznicy wystawienia sztuki
„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”
W dniu 5 kwietnia 2024r. (piątek) o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej – Centrum Kultury w Suchym Lesie.
W programie wystąpią:1. prof. Andrzej Ogórkiewicz – solista Teatru Wielkiego w Poznaniu
2. Zespół Tańców Historycznych Posnania Barocco – w roli
Wojciecha Bogusławskiego – Piotr Napierała
3. Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie
4. Capella Zamku Rydzyńskiego pod kierownictwem artystycznym Mieczysława Leśniczaka
Serdecznie zapraszam
Ewa Kuleczka-Drzewiecka
 

Od 4 marca wystawa fotografii sucholeskich ptaków, którego autorem jest nasz mieszkaniec z grzybowego.

Zapraszamy na niezwykłą podróż w głąb natury, która czeka tuż za progiem naszych domów. Adam Dobrowolski, profesjonalny fotograf portretowy, podczas swoich codziennych spacerów z psami, odkrył i uwiecznił na zdjęciach 100 gatunków ptaków zamieszkujących gminę Suchy Las.
Ta wystawa to hołd dla piękna i różnorodności naszej lokalnej fauny. Każde zdjęcie to unikalny portret, który ujawnia charakter i osobowość każdego z tych skrzydlatych mieszkańców naszej gminy.
Wystawa ma na celu pokazanie mieszkańcom, jak wiele ciekawych gatunków ptaków jest tuż obok nas. Wystarczy wybrać się na spacer i uzbroić się w lornetkę, aby móc podziwiać te naturalne cuda. Po wernisażu zapraszamy do sali widowiskowej CKiBP, aby zobaczyć prezentację, dotyczącą oczywiście – ptaków. Czujnych słuchaczy prezentacji zapraszamy do udziału w konkursie, w którym nagrodami są zdjęcia ptaków.
Wernisaż wystawy połączony z wykładem i prezentacją multimedialną odbędzie się w poniedziałek 4 marca o godz. 17:00 w holu i sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie.
Wystawa potrwa do 8 maja.
Wydruk zdjęć zasponsorowało Stowarzyszenie Lokalni w gminie Suchy Las. Wystawa objęta jest patronatem honorowym Wójta Gminy Suchy Las.
Wstęp wolny! Zapraszamy.