Harcerze na osiedlu

Podsumowań kończącej się kadencji zarządu 2019-2024 – ciąg dalszy. Dzisiaj o naszych harcerzach, którzy w trakcie różnych pandemicznych perturbacji znaleźli swe miejsce na grzybowym.

Był początek roku 2021 i niewinne moje spotkanie z naszą mieszkanką pwd. Kinga Guźniczak z Harcerski Szczep Harcerski „Nomada” , który nie mógł ze względów pandemicznych znaleźć nowej siedziby.

W tym samym czasie nasz zarząd szukał kolejnych form zajęć integracyjnych dla dzieci i młodzieży. Znaleźliśmy się w naszej świetlicy, tym bardziej, że duża część zuchów i harcerzy to nasi najmłodsi mieszkańcy. I tak się zaczęło przy niesamowitej inwencji prowadzących druhów (dzisiaj dh. Patrycja Wachowiak i dh. Michał Matyszczak ).

Szczep stał się ważnym elementem życia społeczno – integracyjnego na osiedlu. To już rozpoczęty czwarty sezon współpracy zarówno na rzecz dzieci młodszych, zuchów jak i starszych harcerzy.

Mamy w planach dalej wiele wspólnych inicjatyw jak Sprzątanie Świata w kwietniu na polanie pod lasem czy udział w festynie 1 czerwca – już wspólnie ZAPRASZAMY a naszym harcerzom dziękujemy za dotychczasową współpracę, na którą liczymy także w kolejnej kadencji Osiedle Grzybowe Suchy Las – Zarząd Osiedla 2024-2029.

Jarosław Dudkiewicz

Przewodniczący zarządu