Działania harcerskie na osiedlu – czyżby koniec?

W nawiązaniu do naszych komunikatów nt. funkcjonowania Szczep Harcerski „Nomada” na naszym osiedlu, po feriach wróciły zbiórki niedzielne grupy harcerzy, przy czym wkraczamy w okres zajęć, które przede wszystkim odbywać się będą plenerowo bez użytkowania świetlicy (jedynie grupa zuchów nadal będzie miała swoje zajęcia czwartkowe w pomieszczeniach świetlicowych).

Ze względu na okres świąteczny i wyborczy (lokal świetlicy staje się lokalem wyborczym), zajęcia marcowo-kwietniowe będą przede wszystkim w charakterze plenerowym. Prezentujemy terminy planowanych zbiórek 99 PDH Hern (szczep NOMADA) na terenie świetlicy osiedla Grzybowego w Suchym Lesie z uwzględnieniem powyższych uwag do końca roku szkolnego:

3.03

10.03

7.04 (plenerowo)

14.04 (plenerowo – do uzgodnienia)

21.04 (plenerowo – do uzgodnienia)

28.04

26.05

9.06

16.06

Czuwaj.

Pwd. Michał Matyszczak

Drużynowy 31 PDHS Elem

ps. W dniu 20 kwietnia (sobota) planowane jest wspólnie z zarządem osiedla, wspólne przedsięwzięcie „Sprzątania Świata” – akcja edukacyjno-ekologiczna na polanie pod lasem.

W dniu 14.03 dotarła do zarządu osiedla przykra informacja o próbie wyeliminowania przez Wójta zajęć weekendowych z grafiku naszego tygodniowego harmonogramu aktywności świetlicowych. Wójt Grzegorz Wojtera – wójt Gminy Suchy Las złożył w tej sprawie bez konsultacji z samorządem osiedla, propozycje nowej uchwały Rady Gminy, która rozpatrywać będzie tę kwestie na najbliższej sesji w dniu 21 marca (czwartek godz. 16.30). W przypadku przyjęcia propozycji Wójta, świetlica w weekendy nie będzie mogła funkcjonować. Nie znane są także szczegóły potencjalnego ewentualnego przeniesienia zajęć weekendowych w inne miejsce 🙁