Festyny osiedlowe i duże imprezy w kadencji 2019-2024

Kończącą się kadencja naszego osiedlowego samorządu nie była łatwa pod względem organizacji tzw. imprez masowych, gdyż przypadały one na okres perturbacji pandemicznych a potem dramatu wojny za wschodnią granicą. Tym bardziej należy docenić wysiłek członków zarządu osiedla oraz grona licznych wolontariuszy, którzy w tych latach podtrzymali tradycję osiedlowych festynów i innych integracyjnych imprez. Było to o tyle istotne, że udało się w tej kadencji zorganizować liczne atrakcje, które uświetniały także 25 lecie powstania naszego osiedla.

A było to tak:

7 września 2019 r. festyn ZŁOTO W ZŁOTNIKACH – impreza na boisku przy ul.  Sosnowej

8 sierpnia 2020 r. impreza ATRAKCJE NA WAKACJE – na boisku przy ul. Sosnowej

2 maja 2021 r. DZIEŃ FLAGI – odsłonięcie dębu 25 lecia i masztów flagowych na Placu Grzybowym

12 czerwca 2021 r. festyn JESTEM STĄD – impreza na boisku przy ul. Sosnowej

31 lipca 2021 r. festyn charytatywny CAŁA GMINA DLA ANI – boisko w Golęczewie (wspólna impreza na rzecz zebrania środków na leczenie Ani Karolewicz)

18 września 2021 r. festyn charytatywny ANIA i PRZYJACIELE, pumptrack SL-wschód (wspólna impreza na rzecz zebrania środków na leczenie Ani Karolewicz)

11 czerwca 2022 r. festyn WŚRÓD PRZYJACIÓŁ – impreza z okazji zakończenia roku jubileuszowego 25 lecia osiedla, boisko przy ul. Sosnowej

10 czerwca 2023 r. festyn GRZYBOGRANIE – rodzinna impreza, boisko przy ul. Sosnowej

10 lutego 2024 r. X ZABAWA KARNAWAŁOWA GRZYBOWEGO – reaktywacja zabaw mieszkańców po 13 latach, świetlica wiejska w Złotnikach Wieś

Ponadto pomimo licznych przeszkód udało się organizować prawie co roku osiedlową imprezę wigilijną a od trzech lat mamy już stałe co raz liczniejsze imprezy wyjazdowe GRZYBOWE NA GRZYBOBRANIU. Udało się także współorganizować z sąsiednimi samorządami masową coroczną imprezę Sucholeskiego Maratonu SALSATION. Samo funkcjonowanie kilkudziesięcioosobowej grupy Salsation, już czwarty sezon, jest fenomenem na skalę nie tylko naszej Gminy. Do ponad 200 osobowej urosła nam także coroczna kwietniowa impreza SPRZĄTANIA ŚWIATA.

Bardzo chcemy podziękować wszystkim społecznikom i animatorom – nie tylko członkom naszego zarządu – za  ogrom pracy i inwencji jaki włożyli w organizacje naszych imprez. Dotyczy to także naszych sponsorów i sąsiadów z innych jednostek samorządowych (podkreślę tu szczególnie najbliższe nam sołectwo Jelonek czy zarząd Osiedla Suchy Las).

Wspominając zdjęciowo te wydarzenia, jeszcze stary skład zarządu uprzejmie informuje o przygotowaniach do kolejnego festynu osiedlowego w dniu 1 czerwca br. na naszych osiedlowym boisku. Zapowiadamy ponownie obecność płukaczy złota ze Złotoryi, KOLOROWE LABORATORIUM, szkołę akrobatyki powietrznej, spektakl teatralny, i wiele innych atrakcji….Naszych mieszkańców i sympatyków osiedla zachęcamy do wspólnego wymyślenia nazwy naszego kolejnego osiedlowego Festynu. Na propozycje czekamy w pod adresem jaroslaw.dudkiewicz@onet.eu lub w komentarzu pod postem – najczęściej się pojawiający lub najoryginalniejszy zostanie wybrany przez zarząd nowej kadencji a Jego autor (pierwsza osoba) specjalnie uhonorowana na festynie.

FESTYN RODZINNY  w dniu 1 CZERWCA 2024 r. na GRZYBOWYM ……………………………….. ???

w imieniu zarządu osiedla kadencji 2019-2024

Jarosław Dudkiewicz